Wyciekły informacje na temat Resident Evil Village, w tym data premiery i DLC

Wyciekły informacje na temat Resident Evil Village, w tym data premiery i DLC

Już kilka tygodni temu Capcom oficjalnie zapowiedział grę Resident Evil Village, która ma być ósmą, główną odsłonę serii z nieumarłymi w roli głównej. Japończycy zdradzili sporo informacji na temat produkcji. Wiemy, że fabularnie będzie się ona dziać kilka lat po wydarzeniach z siódemki. Ponownie wcielimy się w rolę Ethana Wintersa, który od jakiegoś czasu wiedzie spokojne życie z uratowaną żoną Mią. Jednak nagle w ich życiu pojawia się Chris Redfield, który sprowadza Ethana (wbrew jego woli) do tajemniczej i zarazem tytułowej wioski. Niezwykle ważną rolę w historii odegrają mieszkańcy, którzy mają przypominać coś w rodzaju wilkołaków. Wiemy, że będą oni częścią jakiegoś kultu i mają prowadzić życie stadne. Natomiast do tej pory nie znaliśmy dokładnej daty premiery nowego Residenta. To zmieniło się za sprawą najnowszego wycieku.

Właśnie poznaliśmy prawdopodobną datę premiery Resident Evil Village.

Do tej pory oficjalna informacja była taka, że Resident Evil Village zadebiutuje w 2021 roku na PC-tach oraz konsolach nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. To bardzo mało precyzyjna data. Na szczęście najnowszy wyciek rzuca trochę więcej światła na potencjalną premierę gry. Ta jest podobno planowana na końcówkę kwietnia 2021 roku, przy czym przedsprzedaż miałaby ruszyć już w styczniu przyszłego roku. Mniej więcej 3 tygodnie przed oficjalną premierą Capcom zamierza udostępnić graczom krótką wersję demonstracyjną, tak samo, jak miało to miejsce w przypadku remake’ów Resident Evil 2 i 3. Z tych samych informacji dowiedzieliśmy się, że Japończycy szykują kilka wersji gry – standardową, cyfrową Deluxe (z dodatkowym DLC), Collector’s Edition oraz E-Capcom, która prawdopodobnie będzie ograniczona tylko do Kraju Kwitnącej Wiśni. Samo DLC otrzymało nazwę „Ethan’s Trauma Pack” i będzie sprzedawane za kwotę 25 dolarów.

Prawdopodobnie Resident Evil Village nie będzie tylko i wyłącznie grą dla jednego gracza. Capcom ma pracować również nad trybem sieciowym, który na ten moment określany jest mianem Dominion. Co prawda nie znamy szczegółów, ale prawdopodobnie ma być czymś podobnym do Resident Evil: Resistance, udostępnionego razem z odświeżoną wersją Resident Evil 3. Co ciekawe, z powyższego wycieku wynika, że ósma odsłona serii trafi również na PlayStation 4, co przeczyłoby wcześniejszym doniesieniom, według których PS4 i XOne były dla deweloperów zbyt dużym ograniczeniem i ostatecznie z nich zrezygnowano. Najwyraźniej twórcy jakoś sobie z tym poradzili i gra ostatecznie trafi również na byłą już generację.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły informacje na temat Resident Evil Village, w tym data premiery i DLC

 0