Wyciekły informacje o Resident Evil 9 ApocaIXpse. Oto co wiemy już o grze Capcomu

Wyciekły informacje o Resident Evil 9 ApocaIXpse. Oto co wiemy już o grze Capcomu

Seria Resident Evil odnosi duży sukces również za sprawą remake'ów poprzednich dobrze wspominanych odsłon. W tym roku zamiast kontynuacji dostaliśmy Resident Evil 4 Remake, który jest ciekawą propozycją. Capcom działa jednak już nad Resident Evil 9, którego zapowiedź może być bliżej niż sądzimy.

Pierwsze konkretne informacje o Resident Evil 9

Na razie Resident Evil 9 pozostaje owiany tajemnicą, choć prace nad nim mają trwać. Zapowiedź gry może nastąpić jednak szybciej niż myślimy. Zaczynając od tytułu nowej części serii ma ona nazywać się Resident Evil 9 ApocaIXpse, napisany w taki sposób, aby zawierał rzymską cyfrę IX. Jest to ostatnia produkcja z udziałem Chrisa Redfielda, aczkolwiek nie wskazano, by bohater miał umrzeć. Powinna pojawić się także Jill Valentine z rolą podobną do Ady Wong w Resident Evil 4. Postaci, których zabraknie w dziewiątej części to Leon, Ada, Rebeka Chambers i Barry Burton.

Resident Evil 9 ma zostać zapowiedziany w październiku lub listopadzie.

Resident Evil 9 zaoferuje wyłącznie rozgrywkę dla jednego gracza bez elementów kooperacji czy sieciowych trybów. Fabuła będzie kręcić się wokół Chrisa Redfielda wysłanego do Europy po wydarzeniach z Resident Evil Village i nie będzie żadnej wzmianki o Wintersach ani ich losie. Ponadto zgodnie z plotkami, Resident Evil 9 jest rozwijany od kilku lat i będzie wykorzystywać rozwiązania znane zarówno z Resident Evil Village, jak i Resident Evil 4 Remake.

Wrogami będą mitologiczne stworzenia, być może podobne do wendigów, ale wszystko będzie miało naukowe wyjaśnienie. Zombie również powrócą w jakiejś formie. Jedną z lokacji jaką odwiedzimy będzie kolejny zamek. Oficjalna zapowiedź produkcji nastąpi w październiku lub listopadzie 2023 roku.

Capcom notuje świetne wyniki finansowe

Tymczasem Capcom pochwalił się wynikami za rok fiskalny kończący się 31 marca 2023 r. Firma zaliczyła szósty rok z rzędu z rekordowymi zyskami, w ciągu minionego roku wydawca wygenerował większą sprzedaż netto o 14,4% rok do roku z 110,1 miliarda jenów do 125,9 miliarda jenów. Dochody operacyjne zaliczyły progres o 18,4%. Capcom zawdzięcza ten sukces głównie dzięki grom Resident Evil 4 Remake i Monster Hunter Rise: Sunbreak. Wydawca sprzedał 41,7 miliona tytułów we wspomnianym roku podatkowym.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły informacje o Resident Evil 9 ApocaIXpse. Oto co wiemy już o grze Capcomu

 0