Wyciekły oficjalne slajdy z prezentacji procesorów Intel Raptor Lake-S

Wyciekły oficjalne slajdy z prezentacji procesorów Intel Raptor Lake-S

Koniec spekulacji, domysłów i wiary w niepewne źródła przecieków. Igor Wallossek opublikował oficjalne slajdy z prezentacji procesorów Intel Core 13. generacji, czyli Raptor Lake-S. 

Za sprawą Igor’sLAB właśnie otrzymaliśmy pełną specyfikację nadchodzących desktopowych CPU Niebieskich. Potwierdziła się, że flagowa seria Core i9 ma TDP dochodzące do 253 W (Maximum Turbo Power) i obsługuje zegary do 5,8 GHz. W przeciwieństwie do poprzedniego przecieku, tutaj mamy tylko sześć jednostek serii K i KF. To prawdopodobnie oznacza, że ​​Intel wprowadzi tylko te modele, a reszta zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. 

Za sprawą Igor’sLAB właśnie otrzymaliśmy pełną specyfikację nadchodzących desktopowych CPU Niebieskich.

Raptor Lake

Slajd ujawnia też, że Intel Core i9-13900K to 24-rdzeniowy procesor z 8 rdzeniami Performance i 16 rdzeniami Efficient. Oferuje prędkości w trybie boost do 5,8 GHz, a to za sprawą technologii Thermal Velocity Boost. Procesor obsługuje również pamięć DDR5-5600 lub DDR4-3200.

Raptor Lake

Seria Raptor Lake Core i7 (13700K) będzie oferować 16 rdzeni (8P + 8E) i prędkości boost do 5,4 GHz. W przeciwieństwie do serii Core i9, i7 nie obsługuje TVB. Co ciekawe, w tym przypadku maksymalna moc turbo również wynosi 253 W.

Raptor Lake

Modele i5-13600K i KF będą wyposażone w maksymalnie 14 rdzeni (6P+8E) i w trybie boost osiągać mają do 5,1 GHz. W porównaniu do serii i7 nie zabraknie tu obsługi Turbo Boost Max 3.0. MTP (maximum boost power) jest również niższe, gdyż wynosi 181 W; jednak wszystkie wymienione procesory mają ten sam domyślny TDP na poziomie 125 W.

Raptor Lake

Ze slajdów wynika, że procesory 13. generacji Core wprowadzą jedynie obsługę szybszych pamięci DDR5-5600 i większą liczbę rdzeni E, a cała reszta wygląda praktycznie identycznie jak w Alder Lake. W przypadku platformy Z790 przekłada się to na zwiększenie linii PCIe Gen4 do 20 kosztem mniejszej liczby linii Gen3.

Oczekuje się, że Intel wprowadzi swoją nową serię w przyszłym miesiącu, ale oficjalna prezentacja jest planowana na wydarzeniu zatytułowanym Innovation już 27 września.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły oficjalne slajdy z prezentacji procesorów Intel Raptor Lake-S

 0