Wyciekły zdjęcia płyt Asus Rog Strix Z690 dla procesorów Intel Alder Lake

Wyciekły zdjęcia płyt Asus Rog Strix Z690 dla procesorów Intel Alder Lake

Na kilka dni przed premierą platformy Intel Alder Lake w sieci pojawił się przeciek informacji, dzięki któremu możemy przyjrzeć się kilku nowym płytom głównym Asus Strix na platformę Z690. Portal Videocardz dotarł do zdjęć pięciu płyt Strix, w tym Z690-A, Z690-F, Z690-E, Z690-G (micro ATX) oraz ROG Maximus Z690 Glacial Extreme. Wszystkie te płyty będą obsługiwać przyszłe procesory Intel 12. generacji oparte na architekturze Alder Lake. 

Strix Z690-A to podstawowa płyta z serii Strix, ze srebrnymi akcentami i morskim oświetleniem RGB, zamiast zwykłego czarnego wykończenia w produktach ROG z wyższej półki. Płyta zapewne będzie taka sama jak seria Asus Prime pod względem układu, zasilania i łączności. Jedyną różnicą będzie przynależność do gamingowej linii Strix i ekskluzywne funkcje Strix. Jest to jedna z pierwszych płyt głównych z obsługą DDR4 zamiast DDR5, co pozwoli klientom przejść na nową platformę bez inwestowania w DDR5, które na początku mogą być nawet o 60% droższe. Na płycie znajdują się dwa gniazda PCIe x16 i jedno gniazdo x1. Przypuszczalnie górne gniazdo obsługuje Gen 5.0, podczas gdy dolne i środkowe powinny być tylko Gen 4.0 lub Gen 3.0.  

Asus ROG Strix Z690-F zdaje się być taką samą konstrukcją jak Z690-A pod względem łączności. Jedyną różnicą zdaje się być tylko kolor wykończeń oraz RGB.

Z690-E to najwyższa klasa serii. Płyta ma bardziej rozbudowaną sekcję I/O, z ośmioma portami USB typu A i dwoma USB typu C. Płyta posiada również trzecie gniazdo PCI-e x16. jak również ulepszony system zasilania, który przyda się do podkręcania procesorów  Alder Lake. 

Niespodzianką w serii Strix jest płyta w formacie micro-atx. Rog Strix Z690-G jest zbliżona funkcjonalnością do Z690-F, oferując dokładnie taki sam układ tylnych I/O ośmiu portów USB Type-A, dwóch USB Type-C, audio, Ethernet, WiFi, DisplayPort i HDMI oraz trzy gniazda PCIe, z dwoma gniazdami x16 i jednym x1.

Asus wprowadzi również ROG Maximus Z690 Extreme Glacial - jest to kolejna flagowa konstrukcja z monoblokem obejmującym cały obszar procesora i VRM. Płyta będzie dedykowana miłośnikom podkręcania oraz chłodzenia cieczą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekły zdjęcia płyt Asus Rog Strix Z690 dla procesorów Intel Alder Lake

 0