Wydano nakaz aresztowania człowieka oskarżanego o załamanie rynku kryptowalut

Wydano nakaz aresztowania człowieka oskarżanego o załamanie rynku kryptowalut

Korea Południowa wydała nakaz aresztowania Do Kwona, założyciela i dyrektora generalnego firmy Terraform Labs, która jest obwiniana za załamanie rynku kryptowalut.

Nakaz mówi, że Kwon i współpracownicy naruszyli krajowe prawo dotyczące rynków kapitałowych. Zgodnie z doniesieniami mediów południowokoreańskich, wszystkie sześć osób wymienionych w nakazie aresztowania znajduje się obecnie w Singapurze.  Nakaz jest następstwem upadku wartego 40 miliardów dolarów „stabilnego” Terraform Labs TerraUSD i podobnych tokenów Luna, które wywołały lawinę prowadzącą do dramatycznego spadku wartości pozostałych kryptowalut.

CEO Terraform Labs jest winny upadku kryptowalut TerraUSD i Luna, które pociągnęły za sobą cały rynek. Korea Południowa wydała nakaz aresztowania.

Taki krach nie miał być możliwy, biorąc pod uwagę, że wartość kryptowaluty była powiązana z dolarem amerykańskim. Terraform Labs obiecało, że „protokół Terra wykorzystuje podstawowe siły rynkowe podaży i popytu, aby utrzymać cenę Terra”. Obietnice te były jednak całkowicie bez pokrycia. Niektóre firmy zajmujące się krypto publicznie przypisywały swój upadek załamaniu stablecoina Terraforms Labs „UST”. 

Terraform Labs zostało założone w rodzinnym mieście Kwona, Seulu w Korei Południowej, jednak jest ono zarejestrowane w Singapurze. Rząd Singapuru regularnie ostrzegał przed inwestowaniem w kryptowaluty. W lipcu 2022 r. dyrektor zarządzający Monetary Authority of Singapore (MAS) Ravi Menon wyjaśnił w przemówieniu, że „TerraForm Labs i Luna Foundation Guard nie są licencjonowane ani regulowane przez MAS, ani nie ubiegają się o żadną licencję ani nie ubiegają się o zwolnienie z posiadania jakiejkolwiek licencji ”. „W rzeczywistości te tak zwane firmy kryptograficzne z siedzibą w Singapurze mają niewiele wspólnego z regulacjami dotyczącymi kryptowalut w Singapurze” – powiedział Menon.

Kwon powiedział, że planuje współpracować z władzami, ale szydził z twierdzenia, że ​​sprzedał produkt tak marny, że należy do tej samej kategorii, co Elizabeth Holmes,  założycielka Theranos. „Oczywiście, z perspektywy czasu, wiele moich przekonań i przypuszczeń było błędnych” – powiedział Kwon

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wydano nakaz aresztowania człowieka oskarżanego o załamanie rynku kryptowalut

 0