Wydarzenie Google I/O 2021 odbędzie się w maju

Wydarzenie Google I/O 2021 odbędzie się w maju

Google anulowało ubiegłoroczne I/O w związku z wybuchem pandemii COVID-19. Sundar Pichai, CEO Alphabet oraz Google potwierdził, że tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 maja, ale w formie wirtualnej. Chociaż event jest dedykowany głównie programistom, to każdy zainteresowany może go obejrzeć na specjalnie przygotowanej transmisji online. Jeśli ktoś jest zainteresowany bezpłatnym uczestnictwem musi zarejestrować się na podanej stronie. Obecnie dokładny harmonogram I/O 2021 pozostaje nieznany i zostanie udostępniony pod koniec kwietnia. Oprócz warsztatów czekają nas prezentacje kluczowych nowości w tym produkty amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Google I/O 2021 odbędzie się w formie wirutalnej w dniach 18-20 maja.

Należy oczekiwać informacji o Androidzie 12, który trafi na pierwsze smartfony w bieżącym roku czy urządzeniach z serii Pixel 6 oraz Pixel 5a, chociaż ostatni punkt programu nie jest do końca pewny. Ponadto uczestnicy mogą zarejestrować się na sesje pytań oraz odpowiedzi z instruktorami, wydarzenie AMA (Ask Me Anything) czy spotkania, w ramach których ludzie będą mogli ze sobą rozmawiać. Sam Android 12 raczej nie będzie rewolucją, ale wprowadzi parę interesujących rzeczy. Na nowościach skorzystają m.in. użytkownicy narzekający na obracanie ekranu - jak wiemy przytoczone narzędzie potrafi niekiedy spłatać figla i obrócić prezentowaną treść akurat, gdy tego nie chcemy.

Do tego pojawi się programistyczne API umożliwiające wyłączenie powiadomień, w tym blokadę połączeń przychodzących czy zmianę jasności ekranu, tak aby nikt i nic nie niepokoiło nas podczas rozgrywki. Jeśli chodzi o Pixele 6 to ostatnio informowaliśmy, że najpewniej dostaną CPU od Google, które porzuci rozwiązania w postaci Snapdragonów. Tajemniczy układ powstaje we współpracy z Samsungiem i raczej nie będzie konkurentem dla topowych procesorów Qualcomma.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wydarzenie Google I/O 2021 odbędzie się w maju

 0