Wydobywanie kryptowalut zakazane w Wenezueli, przejęto tysiące maszyn

Wydobywanie kryptowalut zakazane w Wenezueli, przejęto tysiące maszyn

Przemysł wydobywczy kryptowalut ponownie jest w centrum uwagi, tym razem ze względu na kontrowersje związane z zużyciem energii i emisją gazów cieplarnianych. W odpowiedzi na rosnące obawy dotyczące wpływu wydobycia kryptowalut na środowisko, Wenezuela ogłosiła zakaz wydobywania kryptowalut na swoim terytorium.

AlbertoNews, wenezuelska publikacja, jako pierwsza poinformowała o tej decyzji, która została podjęta w wyniku obaw rządu dotyczących nadmiernej konsumpcji energii elektrycznej przez farmy wydobywające kryptowaluty. W ramach działań, w ciągu najbliższych dni, wenezuelskie Ministerstwo Energii Elektrycznej planuje identyfikować i odłączać od sieci energetycznej farmy wydobywające kryptowaluty.

W  przeszłości Iran, Kosowo i Chiny oraz inne regiony wprowadziły zakazy wydobywania kryptowalut.

Wykonanie zakazu rozpoczęło się po niedawnej konfiskacie 2000 koparek kryptoewaluty w Maracay, stanie Aragua. Ministerstwo energii elektrycznej opublikowało na Instagramie film przedstawiający skonfiskowane maszyn, podkreślając ogromne zapotrzebowanie na energię, które towarzyszy temu przemysłowi.

Decyzja Wenezueli o wprowadzeniu zakazu wydobywania kryptowalut stanowi kolejny przełom w debacie na temat zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności środowiskowej w dziedzinie technologii blockchain. Czy inne kraje również podejmą podobne kroki w celu ograniczenia wpływu wydobycia kryptowalut na środowisko? To pytanie pozostaje otwarte, ale decyzja Wenezueli może stać się prekursorem zmian w globalnej polityce dotyczącej kryptowalut.

Proces wydobywania kryptowalut, który wymaga intensywnego zużycia energii, staje się coraz bardziej kontrowersyjny w obliczu problemów z dostawami prądu, zwłaszcza w krajach takich jak Wenezuela. Zgodnie z niedawnymi doniesieniami z bloga Just Energy, globalne zużycie energii przez wszystkie aktywa kryptograficzne przekracza 120 do 240 miliardów kilowatogodzin rocznie, co stawia je w roli jednego z największych konsumentów energii na świecie, wyprzedzając nawet łączne zużycie energii przez wszystkie światowe centra danych.

Wenezuela, kraj z długą historią przerw w dostawach prądu, doświadcza nie tylko niedogodności dla swojej ludności, ale także walki z wydobyciem kryptowalut. Masowe przerwy w dostawie prądu, które miały miejsce od 2009 roku, nasiliły się w 2019 roku. Brak konserwacji i modernizacji systemu elektrycznego został wskazany jako główna przyczyna tych przerw.

Sygnały ostrzegawcze pojawiły się już wcześniej, kiedy w Wenezueli odnotowano 219 protestów przeciwko częstym przerwom w dostawie prądu tylko w ciągu trzech miesięcy tego roku. W odpowiedzi na rosnące obawy, Rafael Lacava, gubernator stanu Carabobo, wezwał publicznie do zgłaszania lokalizacji działań związanych z wydobywaniem kryptowalut, podkreślając konieczność kontrolowania i ograniczania tego rodzaju działalności.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wydobywanie kryptowalut zakazane w Wenezueli, przejęto tysiące maszyn

 0