Wypożyczalnia Hertz zamówiła 100000 samochodów Tesla Model 3. To rekordowa transakcja

Wypożyczalnia Hertz zamówiła 100000 samochodów Tesla Model 3. To rekordowa transakcja

Amerykańska wypożyczalnia samochodów Hertz zamówiła 100000 pojazdów Tesla i będzie mogła pochwalić się największą flotą pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej i jedną z największych na świecie. 

Od początku listopada klienci będą mogli wynająć Teslę Model 3 w wypożyczalniach Hertz i na lotniskach w USA i wybranych miastach w Europie. Firma poinformowała, że ​​zainstaluje również tysiące ładowarek w swojej sieci, zapewniając klientom, którzy wynajmują pojazdy elektryczne, dostęp do 3000 stacji doładowania Tesli w Stanach Zjednoczonych i Europie. Tymczasowy dyrektor generalny Hertz, Mark Fields, powiedział, że pojazdy elektryczne są obecnie głównym nurtem, dodając, że dopiero zaczynamy dostrzegać rosnący globalny popyt i zainteresowanie.

Zamówienie Hertz na 100000 pojazdów Tesla jest największym w historii pojazdów elektrycznych i jest wyceniane na około 4,2 mld USD. Samochody elektryczne będą stanowić 20% floty Hertz.

Po zrealizowaniu zamówienia do końca 2022 r. pojazdy elektryczne będą stanowić ponad 20 procent globalnej floty Hertza. Według Bloomberga transakcja jest największym w historii zamówieniem na pojazdy elektryczne i jest warta około 4,2 miliarda dolarów. Zamówienie jest realizowane w dość interesującym czasie dla Hertza, który właśnie wyszedł z Rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego, który zezwala na reorganizację zgodnie z prawem upadłościowym Stanów Zjednoczonych.

Firma wynajmu samochodów złożyła wniosek o ochronę przed upadłością w maju 2020 r., powołując się na spadek przychodów i ponure prognozy z powodu pandemii Covid-19. Akcje obu firm wzrosły o około 7% po ogłoszeniu wiadomości, a Tesla jest już warta ponad bilion USD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wypożyczalnia Hertz zamówiła 100000 samochodów Tesla Model 3. To rekordowa transakcja

 0