Wyszukiwarka Bing, nauka języków Duolingo i ogromny bank... GPT-4 ma coraz więcej zastosowań

Wyszukiwarka Bing, nauka języków Duolingo i ogromny bank... GPT-4 ma coraz więcej zastosowań

Potwierdzono, że nowa wersja wyszukiwarki Bing działa na najnowszym multimodalnym modelu językowym OpenAI, GPT-4 (Generative Pre-trained Transformer 4), który jest czwartą iteracją modelu GPT. Nowy system znajdzie jednak zastosowanie w wielu innych miejscach, a jednym z nich jest jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie.

Generatywny chatbot tekstowy OpenAI, który generuje wyczerpujące i konwersacyjne odpowiedzi na zapytania użytkowników, początkowo działał na autoregresyjnym modelu języka opartym na przetwarzaniu języka naturalnego (NLP) o nazwie GPT-3. Ten model wykorzystywał sieć neuronową wyszkoloną przy użyciu około 175 miliardów parametrów do generowania dowolnego rodzaju tekstu. Jednak OpenAI wprowadziło aktualizację technologii do modelu GPT-4, który jest hybrydowym systemem treningowym wytrenowanym przy użyciu około 100 bilionów parametrów. Firma twierdzi, że najnowszy model GPT-4 jest „bardziej kreatywny i umożliwia współpracę niż kiedykolwiek wcześniej”. Microsoft potwierdził teraz, że jego wyszukiwarka Bing będzie teraz obsługiwana przez model GPT-4 OpenAI, umożliwiając użytkownikom bardziej wydajne wyszukiwanie. Nowy Bing oparty nalgorytmy "AI" wykorzystuje najnowszą technologię ChatGPT, GPT-4. Jednak w modelu wprowadzono kilka modyfikacji, aby nadawał się do wyszukiwania i użytku publicznego. Firma twierdzi, że najnowszy model GPT-4 jest „bardziej kreatywny i umożliwia lepszą współpracę niż kiedykolwiek wcześniej”. Microsoft potwierdził, że wyszukiwarka Bing będzie teraz obsługiwana przez model GPT-4 OpenAI, umożliwiając użytkownikom bardziej wydajne wyszukiwanie.

Korepetycje, nauka języków, wyszukiwarka, system zarządzania klientami w banku, a nawet aplikacja finansowa. ChatGPT wkrótce może stać się wszechobecny. 

Również Duolingo wprowadziło nowe funkcje do swojego programu nauki języków, które opierają się na sztucznej inteligencji. Nazwano je Duolingo Max i korzystają z najnowszego modelu tekstowego OpenAI, GPT-4. Nowe funkcje mają zapewnić użytkownikom ćwiczenia konwersacyjne i lepsze wyjaśnienia odpowiedzi. Są one dostępne dla użytkowników iOS w USA i wybranych innych rynkach, którzy subskrybują Duolingo Max. Firma uważa, że wykorzystanie modelu GPT-4 OpenAI uczyniło Duolingo Max najbardziej zaawansowanym doświadczeniem edukacyjnym w Duolingo. Subskrybenci Duolingo Max otrzymają dostęp do wszystkich korzyści subskrypcji Super Duolingo, a także dwóch dodatkowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji: "Wyjaśnij moją odpowiedź" i "Odgrywanie ról". Pierwsza z nich oferuje użytkownikom wyjaśnienia błędów, które pojawiają się w ich odpowiedziach, a druga umożliwia interakcję z postaciami chatbota opartymi na sztucznej inteligencji, aby ćwiczyć umiejętności konwersacyjne. Luis von Ahn, dyrektor generalny i współzałożyciel Duolingo, powiedział: "AI przyspiesza naszą misję udostępniania wysokiej jakości edukacji wszystkim na świecie. Rzeczy, które możemy teraz zrobić dzięki mocy technologii OpenAI, będą kształtować przyszłość edukacji".

Inne firmy, które współpracują przy wdrażaniu GPT-4, to między innymi Morgan Stanley, który wykorzysta sztuczną inteligencję do zarządzania swoimi bankierami i klientami. „Właściwie, masz dostęp do wiedzy najbardziej kompetentnej osoby w dziedzinie zarządzania majątkiem – natychmiast” – powiedział Jeff McMillan z Morgan Stanley w oświadczeniu. Innymi partnerami są Khan Academy, gigant oferujący korepetycje online, oraz Stripe, aplikacja finansowa, która będzie wykorzystywać GPT-4 do zwalczania oszustw i innych zastosowań. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyszukiwarka Bing, nauka języków Duolingo i ogromny bank... GPT-4 ma coraz więcej zastosowań

 0