Xbox Game Pass Ultimate i Project xCloud trafiają do Polski. Gry z Xboxa na smartfonie

Xbox Game Pass Ultimate i Project xCloud trafiają do Polski. Gry z Xboxa na smartfonie

Kareem Choudhry, Corporate Vice President of Project xCloud w Microsofcie, ogłosił na blogu Xbox wprowadzenie usługi xCloud (technologia gry w chmurze) na urządzenia mobilne z systemem Android do Xbox Game Pass Ultimate. Już od 15 września br. mieszkańcy Ameryki Płn., Europy i Korei Płd. będą mogli wybierać spośród przeszło 100 tytułów w ramach jednego abonamentu (bez dodatkowych kosztów) na swoich tabletach i smatfonach. Usługa wprowadzona zostanie na 22 rynkach i co z naszego punktu widzenia najważniejsze, w tym i Polsce. Wśród dostępnych tytułów znajdą się m.in. gry: Destiny 2, Yakuza Kiwami 2 czy Grounded.

Usługa wprowadzona zostanie na 22 rynkach i co z naszego punktu widzenia najważniejsze, w tym i Polsce.

Xbox Game Pass Ultimate obejmuje dostęp do ponad 100 wysokiej jakości tytułów na konsole i komputery PC, ekskluzywne rabaty, oferty i korzyści dla członków i Xbox Live Gold, dzięki czemu gracze toczyć mogą pojedynki online ze znajomymi na różnych urządzeniach. Teraz z kolei abonament ten pozwoli nam również na ogrywanie gier z Xboxa na urządzeniach mobilnych. Tym samym będziemy mogli rozpocząć zabawę na konsoli lub PC, by później dokończyć ją na telefonie czy tablecie. Na platformach mobilnych otrzymamy dostęp do listy znajomych, osiągnięć, ustawień kontrolera oraz zapisów z gier. Opcja ta pozwoli nam więc doświadczyć zupełnie nowych możliwości rozgrywki, w tym choćby w ramach kooperacji z wykorzystaniem naszych smartfonów.

W kolejnym poście Scott Weber, Designed for Xbox Team, zaprezentował rozwiązania od producentów takich, jak Samsung, Razer, PowerA, 8BitDo oraz NACON, sprawiające, że rozgrywka na urządzeniach mobilnych wchodzi na wyższy poziom. Wśród akcesoriów przeznaczonych do mobilnego grania ujawniono choćby kontrolery, uchwyty do mocowania smartfona na padzie i headset (SteelSeries Arctis 1). Tego typu gadżety niewątpliwie ułatwią zabawę na telefonie, ale nie są niezbędne. W miarę jak gry w chmurze stawać będą się częścią Xbox Game Pass Ultimate, zespół Designed for Xbox chwalić ma się kolejnymi urządzeniami. Więcej nowości poznać mamy już niebawem, ale warto tu wspomnieć o Nacon, jednym z nowych partnerów Designed for Xbox, który opracowuje własne innowacyjne akcesoria mobilne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass Ultimate i Project xCloud trafiają do Polski. Gry z Xboxa na smartfonie

 0