Xbox One sprzedaje się gorzej od PlayStation 4, ale ma hardcorowych graczy

Xbox One sprzedaje się gorzej od PlayStation 4, ale ma hardcorowych graczy

Choć rywalizacja między Xbox a PlayStation trwa praktycznie od momentu powstania tego pierwszego, to w większości przypadków zwycięsko z tych bitew wychodzą konsole Sony. Microsoft ma oczywiście pełną świadomość obecnie panującej sytuacji i faktu, że Xbox One posiada mniej użytkowników oraz sprzedaje się gorzej niż PlayStation 4, ale Aaron Greenberg, starszy dyrektor ds. Globalnego marketingu produktów Xbox w rozmowie z IGN Italia jednocześnie przyznaje, że wspomniana grupa ludzi jest najbardziej hardcorowa oraz kupuje dużo więcej gier od użytkowników konkurencyjnych konsol. Idealnym wyznacznikiem takiego stanu rzeczy jest według przedstawiciela Microsoftu jego lista znajomych oraz dane, jakimi dysponuje firma. Wynika z nich, że to właśnie hardcorowi gracze preferują najwyższej jakości produkcje i są związani z marką Zielonych od samego początku, a więc począwszy od pierwszego Xboxa na Xbox 360 czy Xbox One skończywszy.

Według Aarona Greenberga marka Xbox posiada najbardziej hardcorową grupę fanów, którzy lubią kupować spore ilości gier.

Xbox One sprzedaje się gorzej od PlayStation 4, ale ma hardcorowych graczy

Dodatkowym atutem przemawiającym za tym, że ludzie chętniej przyłączają się do urządzenia sygnowanego logiem Xbox to także odpowiednia relacja z fanami. Wspólnie z innym kluczowym pracownikiem amerykańskiej korporacji Philem Spencerem, Greenberg stara się zwracać szczególną uwagę na ten aspekt czego idealnym dowodem jest obecność Microsoftu na targach Gamescom. Przy okazji warto przypomnieć, że w przeszłości Phil Spencer porównał kolegów odpowiedzialnych za markę Xbox do typowego zespołu garażowego, który nie powinien grać pierwszych skrzypiec na scenie. Wspomniany jegomość dzięki szefowej Microsoftu zaliczył spory awans w strukturach firmy, co w założeniu ma pozwolić na zwiększenie przychodów z działu odpowiadającego za konsolę.

Pierwsze małe efekty widzimy już teraz bowiem Microsoft zdecydował się zakupić aż 5 firm deweloperskich tworzących tytuły wyłącznie pod Xboxa. Co z tego wyjdzie zobaczymy w przyszłości, ale ciekawostka odnośnie właścicieli urządzenia giganta z Redmond jest doprawdy interesująca i pokazuje, że Xbox nie stoi aż na tak straconej pozycji względem PlayStation, jak przypadku bezpośrednich wyników sprzedaży. Niestety tytuły ekskluzywne nigdy nie stanowiły siły napędowej marki Zielonych czego nie można powiedzieć o konkurencyjnym PS. Tutaj warto przytoczyć np. serię Uncharted, The Last of Us czy kilka pomniejszych pozycji pokroju Heavy Rain, by wiedzieć, dlaczego Sony pozostaje pierwszym wyborem przy zakupie sprzętu. Oczywiście taki stan rzeczy za sprawą działań Microsoftu może się w przyszłości zmienić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One sprzedaje się gorzej od PlayStation 4, ale ma hardcorowych graczy

 0