Xbox Series S od teraz w czarnej wersji z dyskiem SSD 1 TB. Cena jednak nie zachęca

Xbox Series S od teraz w czarnej wersji z dyskiem SSD 1 TB. Cena jednak nie zachęca

Na wczorajszym pokazie, czyli na Xbox Games Showcase 2023 byliśmy świadkami wielu ciekawych premier i choć głównym elementem pokazu był Starfield, o którym zresztą już pisaliśmy, bardzo interesujący wydaje się być również hardware, a dokładnie nowa wersja Xboksa Series S.

Trzeba przyznać, że liczba premier, z jakimi mieliśmy przez te kilka dni do czynienia tylko ukazuje, jak przez ostatnie kilkanaście lat rozwijał się rynek game-devu. Oczy skierowane są już nie tylko na gry AAA, ale też na mniejsze studia, mające aspiracje do miana światowego giganta. Na Xbox Games Showcase i PC Gaming Show poznaliśmy całe mnóstwo produkcji, w które będziemy mogli zagrać w najbliższych miesiącach, ale dla niektórych najważniejszy jest nadal sprzęt i tutaj Microsoft wyszedł na przeciw stawianym mu wymaganiom. Okazało się, że nowa wersja Xbox Series S, czyli konsola zdecydowanie słabsza pod względem możliwości technologicznych od Series X, doczeka się rozbudowanej pamięci masowej.

 

Nowy-stary Xbox Series S. Cena nie zachęca

Microsoft nie pochwalił się, czy serce i mózg Series S również doczeka się aktualizacji, ale sądząc po ogólnym wydźwięku, nadal będzie to po prostu zdecydowanie mniej wydajny od Series X sprzęt, tyle że od teraz w czarnej wersji kolorystycznej z dyskiem SSD o pojemności 1 TB, a nie jak wcześniej 512 GB. Problem jest tylko taki, że oficjalne MSRP za tę wersję wynosi aż 349$, co w przeliczeniu na złotówki i dodaniu podatku VAT, oznacza wydatek ok. 1800 zł. Na szczęście Microsoft albo nie wie o istnieniu VAT, albo zdecydował, że Polakom przyjdzie zapłacić mniej, bo oficjalna polska cena w przedsprzedaży w sklepie Microsoft wynosi nie 1800 zł, ale 1649 zł.

Przypomnijmy tylko, że aktualnie można nabyć Series S 512 GB w białej wersji kolorystycznej za nieco ponad 1200 zł. Względem Series X jest taniej o jakieś 1200 zł i taka różnica cenowo-wydajnościowa jak najbardziej może zachęcić mniej zamożnych graczy do kupna. 1649 zł natomiast to już zaledwie 740 zł różnicy względem znacznie mocniejszego Series X, którego dziś od ręki można nabyć za mniej niż 2400 zł. Dlaczego dodatkowe 512 GB dysku SSD i czarny kolor kosztuje dodatkowo 740 zł? Tego nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć, ale zakładamy, że ceny na polskich półkach sklepowych szybko zostaną zweryfikowane.

Nową konsolę Xbox Series S 1 TB w czarnym kolorze otrzymacie 1 września 2023 roku i już dziś możecie składać swoje zamówienia na oficjalnej stronie Microsoftu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series S od teraz w czarnej wersji z dyskiem SSD 1 TB. Cena jednak nie zachęca

 0