Xbox Series X ma problem z przegrzewaniem? Przedstawiciel Microsoftu odniósł się do zarzutów

Xbox Series X ma problem z przegrzewaniem? Przedstawiciel Microsoftu odniósł się do zarzutów

Podczas jednego z podcastów Giant Beatcast pojawiła się niepokojąca informacja o tym jakoby Xbox Series X nie radził sobie z odprowadzaniem ciepła, co tylko zaniepokoiło graczy planujących nabyć najnowszą konsolę. Oliwy do ognia dolał dziennikarz francuskiego portalu Jeux Video twierdzący, że konsola emituje ciepło jak szalona i mogłaby robić za kominek. Do sprawy odniósł się Aaron Greenberg rzecznik prasowy Microsoftu, który postanowił uspokoić wszystkich przyznając, że urządzenie podczas pracy nie nagrzewa się ponad normę. Przedstawiciel giganta z Redmond potwierdził u inżynierów, iż poziom ciepła wyrzucanego poza obudowę nie powinien znacząco różnić się od Xbox One X, czyli mocniejszego sprzętu producenta z poprzedniej generacji. „Jest cicha, szybka i ma imponującą moc jak na swój rozmiar” - napisał Greenberg.

Przedstawiciel Microsoftu, Aaron Greenberg postanowił uspokoić wszystkich przyznając, że urządzenie podczas pracy nie nagrzewa się ponad normę.

Oczywiście na tę część wypowiedzi należy wziąć poprawkę, ponieważ rzecznik odpowiada za marketing firmy. W internecie nie brak jednak opinii od branżowych dziennikarzy, którzy mieli okazję zapoznać się z urządzeniem i potwierdzają oni, że system chłodzenia jest wydajny oraz cichy. Pierwsze testy wykazały, że czas ładowania gier został skrócony o 70-80 procent, a ponadto przyspieszono samo uruchamianie produkcji, działanie konsoli czy jej odpalanie. Skok odnotowano także w kwestii wydajności i Hitman 2 w trybie 4K odpalony na Xbox Series X uzyskał 55-60 kl./s, podczas gdy jego poprzednik zapewniał ok. 35-40 kl./s. Xbox Series X otrzyma procesor Zen 2 – 8 rdzeni 3.8 GHz (3.6 GHz z SMT) wykonanego w 7 nm procesie technologicznym, 16 GB GDDR6, układ graficzny AMD RDNA2 czy dysk SSD.

Sprzęt trafi do sklepów 10 listopada w dwóch wersjach: Xbox Series X oraz Xbox Series S. Nie brakuje jednak niepokojących doniesień o ewentualnym opóźnieniu w realizacji zamówień przedpremierowych Xbox Series X i PlayStation 5. Co ważne konsola Sony może być wysyłana do klientów dopiero w przyszłym roku. „Kontaktujemy się z Tobą w sprawie zamówienia konsoli Xbox Series X, aby poinformować Cię z wyprzedzeniem, że możesz nie otrzymać tego produktu w dniu jego premiery z powodu dużego zapotrzebowania” - wiadomość takiej treści dostały osoby, które zamówiły preodera. Problem z dostępnością urządzeń nie ominął również Polski i widać, że next geny cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Series X ma problem z przegrzewaniem? Przedstawiciel Microsoftu odniósł się do zarzutów

 0