Xiaomi 12T - specyfikacja smartfona wyciekła do sieci. Doczekamy się zawrotnie szybkiego ładowania?

Xiaomi 12T - specyfikacja smartfona wyciekła do sieci. Doczekamy się zawrotnie szybkiego ładowania?

Do sieci wyciekła szczegółowa specyfikacja nadchodzące smartfona chińskiej marki, a dokładniej Xiaomi 12T. Według informatora, urządzenie ma cechować się flagową specyfikacją. Sercem tego modelu ma być procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Nie wykluczone, że Xiaomi 12T otrzyma także 12-gigabajtową pamięć RAM. Smartfon ma wspierać 120-watowe ładowanie przewodowe.

Jeszcze na początku tego roku, Xiaomi wprowadziło na rynek urządzenia z serii 12, które napędzane są układem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Warto także wspomnieć, że smartfon cechuje się ładowaniem z maksymalną mocą rzędu 67 W. Mimo porządnej specyfikacji tego modelu, chińska marka widocznie chce udowodnić, że można wykonać kolejny krok naprzód. Jeden z użytkowników Twittera opublikował wpis, w którym odnajdziemy dość szczegółową specyfikację nadchodzącego Xiaomi 12T. Wariant z dodatkową literką w nazwie ma otrzymać lepszy procesor, jakim jest Snapdragon 8+ Gen 1. Nowy SoC oferuje 10% wzrost wydajności zarówno w przypadku CPU, jak i GPU oraz jest znacznie bardziej energooszczędny. Według doniesień, smartfon naładujemy z niemalże dwukrotnie większą mocą (120 W) niż w przypadku modelu bez dopisku "T".

Nadchodzący smartfon Xiaomi 12T ma otrzymać 120-watowe ładowanie. Możemy doczekać się także wersji z 12 GB pamięci RAM.

 

Według autora wpisu, Xiaomi 12T ma być dostępny w wariantach 8GB/128GB oraz 8GB/256GB. Nie wykluczone jednak, że smartfon zobaczymy także w wersji z 12-gigabajtową pamięcią RAM. Jak można się spodziewać, urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida 12 z nakładką MIUI 13. Za wyświetlanie obrazu ma odpowiadać ekran wykonany w technologii AMOLED z odświeżaniem na poziomie 120 Hz.

Nie zabraknie modułu NFC do płatności zbliżeniowych. Autor zaznacza także, iż Xiaomi 12T jest wstępna nazwą, która finalnie może ulec zmianie. Trzeba przyznać, że parametry tego modelu wyglądają naprawdę obiecująco. Miejmy tylko nadzieję, że smartfon zagości na półkach sklepowych w adekwatnej, a nie zawyżonej cenie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi 12T - specyfikacja smartfona wyciekła do sieci. Doczekamy się zawrotnie szybkiego ładowania?

 0