Xiaomi 13 Pro pozuje na zdjęciu i ujawnia część specyfikacji

Xiaomi 13 Pro pozuje na zdjęciu i ujawnia część specyfikacji

Do premiery Xiaomi 13 zostało jeszcze trochę czasu, ta podobno nastąpi w listopadzie bieżącego roku. Mimo tego do sieci trafiło zdjęcie prezentujące model Xiaomi 13 Pro.

Xiaomi 13 Pro zapozował na nieoficjalnym zdjęciu, które przedstawia przód flagowego smartfona i widzimy, że aparat do selfie będzie umieszczony na górnym środku wyświetlacza. To nie wszystko, bowiem obrazek ujawnia część specyfikacji telefonu. Na zdjęciu widać numer modelu 2210132C, który najpewniej należy do Xiaomi 13 Pro. Wewnątrz znajdziemy 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 3,0 GHz, którym wydaje się być niezapowiedziany Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Wspomoże go 12 GB RAM + 3 GB pamięci wirtualnej.

Xiaomi 13 Pro ma otrzymać m.in. procesor Snapdragon 8 Gen 2 i 12 GB pamięci RAM.

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Pro działa pod kontrolą Androida 13 (wersja z 5 sierpnia 2022 r.) i nakładki systemowej MIUI 14. Same modele Xiaomi 13 i 13 Pro noszą nazwy kodowe odpowiednio "Fuxi" i "Nuwa". Inny przeciek sugeruje zastosowanie 50 Mpix aparatu fotograficznego wspomaganego przez ulepszony obiektyw ultraszerokokątny oraz teleobiektyw. Podstawka również ma być wyposażona w konfigurację 50 + 50 + 50 Mpix. Xiaomi 13 Pro będzie posiadać 6,7-calowy wyświetlacz Samsung E6 AMOLED, który zaoferuje rozdzielczość 2K i częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Do tego bateria obsługująca ładowanie przewodowe o mocy 100 W oraz bezprzewodowe 50 W. Są to niepotwierdzone informacje tak jak samo zdjęcie zaprezentowane powyżej dlatego radzimy pochodzić do nich z dystansem. Prezentacji i debiutu początkowo tylko w Chinach serii Xiaomi 13 oczekujemy w listopadzie bieżącego roku. Na razie nie zapowiada się, by nowa generacja flagowców Xiaomi stanowiła rewolucję marki, której raczej mało kto oczekuje a ewolucję. Te obejmą np. aparaty fotograficzne. Dużo zależy od ceny sprzętu i miejmy nadzieję, że producent nie przesadzi w tym aspekcie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi 13 Pro pozuje na zdjęciu i ujawnia część specyfikacji

 0