Xiaomi Mi Max 2 - duży ekran, dwa dni pracy na baterii i atrakcyjna cena

Xiaomi Mi Max 2 - duży ekran, dwa dni pracy na baterii i atrakcyjna cena

Zgodnie z planem Xiaomi zapowiedziało właśnie swój nowy smartfon, a mowa oczywiście o Mi Max 2, który pojawiał się w ostatnich przeciekach z obozu chińskiego producenta.

Mamy tu do czynienia z bezpośrednim następcą ubiegłorocznego Mi Max i nazwa nie jest tu przypadkowa, ponieważ telefon ten ze względu na swój rozmiar z powodzeniem zastąpić może mniejszy tablet. Druga generacja doczekała się istotnych zmian nie tylko w zakresie podzespołów, ale poprawiono również design urządzenia. Mi Max 2 oferuje metalową obudowę typu unibody oraz 6,44-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p z cienkimi ramkami bo bokach. Sercem smartfona został procesor Snapdragon 625, który wydawać może się krokiem wstecz w stosunku do poprzednika, który oferował Snapdragona 650/652, ale producent tłumaczy to faktem, iż ten układ jest bardziej energooszczędny, co ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. Pod maską chowa się bowiem bateria o pojemności aż 5300 mAh ze wsparciem dla QuickCharge 3.0, co pozwoli naładować jej 2/3 stanu w godzinę.

Xiaomi Mi Max 2 to phablet z solidną specyfikacją i atrakcyjnym designem. Jeśli dodamy do tego długi czas pracy na baterii i niską ceną, to może okazać się ciekawą propozycją dla miłośników dużych gabarytów

Na pozostałą część specyfikacji składają się 4 GB pamięci RAM z opcją 64 lub 128 GB na dane. Za możliwości fotograficzne odpowiadają natomiast 12 MP aparat tylny z sensorem Sony IMX386 i podwójną lampą LED, czyli jednostka zaczerpnięta z flagowego Mi 6. D selfie otrzymujemy natomiast 5 MP kamerkę przednią. Znajdziemy tu również głośniki stereo oraz port USB typu C. Czytnik linii papilarnych umieszczono zaś na tylnym panelu. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 (Nougat) z nakładką MIUI. Jedną z głównych zalet tego smartfona jest jego niska cena, do czego zresztą Xiaomi zdążyło nas już przyzwyczaić. Wersja z 64 GB na dane wyceniona została na 1699 CNY, czyli ok. 970 PLN, a wariant ze 128 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 1999 CNY, czyli ok. 1080 PLN. Oczywiście ceny poza Chinami będą standardowo nieco wyższa niż na rodzimym rynku producenta. Urządzenie będzie dostępne tam w sprzedaży od 1 czerwca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi Max 2 - duży ekran, dwa dni pracy na baterii i atrakcyjna cena

 0