Xiaomi Mi Mix 3 będzie pierwszym smartfonem z 10 GB RAM i obsługą 5G

Xiaomi Mi Mix 3 będzie pierwszym smartfonem z 10 GB RAM i obsługą 5G

Smartfony Xiaomi z serii Mi Mix od samego początku starają  się wyznaczać nowe standardy w branży i o ile Mi Mix 2 był jedynie rozwinięciem koncepcji bezramkowego flagowca, jakim był pierwszy model ten generacji, tak już Mi Mix 3 zapowiada się niezwykle ciekawie i pod paroma względami może okazać się przełomowym urządzeniem. Zacznijmy jednak od tego, że na oficjalną prezentację tego telefonu nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać, ponieważ ta nastąpi w przyszłym tygodniu, 25 października, co zostało już potwierdzenie przez chińskiego giganta za pomocą stosownych plakatów z zaproszeniem na to wydarzenie. To jednak nie wszystko, co Xiaomi potwierdziło na temat Mi Mix 3 i najnowsze informacje na jego temat sprawiają, że nowy flagowiec firmy z miejsca może stać się jedną z najciekawszych tegorocznych premier na rynku smartfonów.

Xiaomi Mi Mix 3 zapowiada się coraz ciekawiej. Nie dosyć, że ma być bezramkowym sliderem z rozsuwanym modułem aparatu, to jeszcze otrzyma 10 GB RAM i wsparcie dla 5G.

Xiaomi Mi Mix 3 będzie pierwszym smartfonem z 10 GB RAM i obsługą 5G

Zacznijmy od tego, że hiszpański oddział Xiaomi zdradził już, że sprzęt będzie pierwszym telefonem obsługującym łączność komórkową 5G. To jednak nie jedyny element, w którym Mi Mix 3 zostanie pionierem, ponieważ będzie też pierwszym smartfonów wyposażonym w 10 GB pamięci operacyjnej RAM, co producent potwierdził na portalu społecznościowym Weibo. Poniżej możecie zobaczyć plakaty, na których widnieją te dane, ale te wskazują również na obecność rozsuwanej konstrukcji, zwiastowanej przez Xiaomi pod koniec sierpnia na targach IFA. Rozsuwana obudowa pozwala ukryć moduł przedniej kamerki (podwójny wraz z lampą LED) i głośnik, dzięki czemu możemy niemal całkowicie pozbyć się ramek zarówno nad, jak i pod ekranem. Warto dodać, że podobne rozwiązanie zastosowało już Oppo w modelu Find X, ale tam mechanizm rozsuwany był automatycznie, a w przypadku Mi Mix 3 najprawdopodobniej wymagać będzie on interwencji użytkownika.  

Xiaomi Mi Mix 3 będzie pierwszym smartfonem z 10 GB RAM i obsługą 5G

O ile 10 GB na chwilę obecną wydaje się być sztuką dla sztuki i chęcią pochwalenia się światu, że Mi Mix 3 jest pierwszym telefonem z taką ilością pamięci operacyjnej, tak już wsparcie dla technologii 5G oznacza pierwszy krok nadchodzącej rewolucji. Co prawda pierwsze sieci 5G udostępnione będą przez operatorów zapewne dopiero w przyszłym roku, ale osoby, które zainwestują w nowego flagowca Xiaomi, będą już na to przygotowane. Nieco niepokoi jednak fakt, że na razie nie ma jeszcze chipsetów obsługujących 5G, co oznacza zapewne, że Mi Mix 3 korzysta z zewnętrznego modemu, zapewne od Qualcomm (X24 lub X50), który działać będzie obok Snapdragona 845. To z kolei niekorzystanie może wpływać na czas pracy urządzenia na baterii. Wszystko powinno wyjaśnić się już w przyszły czwartek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi Mix 3 będzie pierwszym smartfonem z 10 GB RAM i obsługą 5G

 0