Xiaomi Mi Pad 5 już z certyfikatem. W tablecie bateria o pojemności 8520 mAh

Xiaomi Mi Pad 5 już z certyfikatem. W tablecie bateria o pojemności 8520 mAh

O premierze Xiaomi Mi Pada 5 pisze się już od jakiegoś czasu. Nowy tablet chińskiego producenta otrzymał właśnie certyfikat 3C, co oznacza, że jest już na ostatniej prostej. Przy okazji potwierdziła się jego specyfikacja. W urządzeniu znalazła się potężna bateria. A raczej baterie, bo tablet będzie działał w oparciu o podwójny układ o łącznej pojemności 8520 mAh (dwa akumulatory po 4260 mAh każdy). Można się w związku z tym spodziewać także funkcji superszybkiego ładowania, choć szczegółów dotyczących tej kwestii akurat nie przedstawiono.

Xiaomi Mi Pad 5 to pierwszy tablet chińskiego producenta od trzech lat. Wyposażony w superszybkie procesory, potrójny układ obiektywów, baterie o łącznej pojemności 8520 mAh oraz ekran LCD o rozdzielczości 4K i częstotliwości odświeżania 120 Hz, ma konkurować z wiodącymi urządzeniami, w tym iPadami Pro oraz Galaxy Tabami.

Wiemy natomiast, jakie podzespoły znajdą się w Xiaomi Mi Pad 5. Jednym z jego głównych atutów będzie ekran LCD o rozdzielczości 2K i z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Wykorzystany wyświetlacz odznacza się częstotliwością próbkowania dotykowego 240 Hz, a także obsługą 4096 stopni nacisku ekranu. Sercem urządzenia będą układy MediaTek Dimensity 1200 oraz Snapdragon 870. Xiaomi przygotowuje osobną wersję nakładki MIUI dla tabletów, a także tryb podręcznego komputera. Zwolenników fotografii mobilnej ucieszy na pewno obecność potrójnego układu obiektywów, prawdopodobnie podobnego do tego zastosowanego w smartfonie Xiaomi Mi 11.

Spekuluje się, że Xiaomi Mi Pad 5 trafi na rynek w dwóch wariantach - zwykłym oraz Pro. Ten drugi będzie nie tylko mocniejszy, ale także wyposażony w obsługę rysika (co w połączeniu z 4096 stopniami nacisku stworzy doskonałe urządzenie np. dla rysowników, projektantów czy architektów). Mocniejsza wersja ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla najpopularniejszych tabletów na rynku, w tym dla iPada Pro, Samsung Galaxy Tabów oraz serii Huawei Mate Pad Pro. Co ciekawe, Xiaomi Mi Pad 5 to pierwszy tablet chińskiego giganta od trzech lat.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mi Pad 5 już z certyfikatem. W tablecie bateria o pojemności 8520 mAh

 0