Xiaomi nr 1. w Polsce i na drugim miejscu Europie

Xiaomi nr 1. w Polsce i na drugim miejscu Europie

Znamy wyniki dostaw smartfonów w pierwszym kwartale 2021 roku. Xiaomi osiągnęło największy udział w dostawach smartfonów w Polsce. Stało się również drugą marką w Europie. Firma analityczna Canalys ogłosiła wyniki dostaw smartfonów w sieciach handlowych i u operatorów. Xiaomi ugruntowało swoją pozycję lidera w Polsce z udziałem 32% rynku i wzrostem rok do roku na poziomie 42%. W Europie firma zajęła drugie miejsce, ma 23% udziału w rynku. Warto zwrócić uwagę, że wzrost udziału to aż 85% rok do roku. W Polsce drugie miejsce zajmuje Samsung z udziałem 30%, a na trzecim Apple - 8%. Tuż za podium na czwartej lokacie znalazł się Huawei - 7% udziałów, z kolei na piątym co ciekawe Lenovo - 6%. Patrząc na Europę liderem jest Samsung - 35% udziałów. Za drugim Xiaomi znalazło się Apple - 19%.

Znamy wyniki dostaw smartfonów w pierwszym kwartale 2021 roku. Xiaomi osiągnęło największy udział w dostawach smartfonów w Polsce.

Xiaomi nr 1. w Polsce i na drugim miejscu Europie

Dobrze radzi sobie Oppo, który zdołał wyprzedzić Huawei i posiada 4% udziałów przy 3% chińskiego konkurenta. Wpływ na sytuację Huawei mają oczywiście sankcje nałożone przez amerykańskie władze, w wyniku których urządzenia producenta są pozbawione podstawowych usług Google w tym sklepu, czyli jednego z najważniejszych narzędzi dla wielu użytkowników. Xiaomi w pierwszym kwartale 2021 roku sprzedało 49 mln egzemplarzy smartfonów, natomiast sprzedaż Oppo oraz Vivo wyniosła kolejno 37,6 i 36 milionów. Huawei sprzedał 18,6 mln telefonów. Analityk Canalcys, Sanyam Chaurasia uważa, że Xiaomi jest obecnie na dobrej drodze, by być na tym samym miejscu, na którym Huawei znajdował się przed nałożeniem ograniczeń.

Xiaomi nr 1. w Polsce i na drugim miejscu Europie

Wyścig jednak nadal trwa a Samsung nie zamierza składać broni. Warto wspomnieć, że z branży smartfonów po latach wycofuje się LG, które wprawdzie nie odniosło spektakularnego sukcesu, ale miało swoich fanów głównie w Ameryce. Daje to szansę na zdobycie tego rynku przez Motorole, TCL, Nokie i ZTE. Pożegnalnym smartfonem LG jest model V70 ThinQ, który trafi do sprzedaży w dość limitowanej puli 1 tysiąca sztuk.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi nr 1. w Polsce i na drugim miejscu Europie

 0