Xiaomi patentuje zupełnie bezramkowy i pozbawiony kamery do selfie smartfon

Xiaomi patentuje zupełnie bezramkowy i pozbawiony kamery do selfie smartfon

Xiaomi co chwile patentuje nowe koncepcje smartfonów. Dwa dni temu informowaliśmy o tajemniczym urządzeniu wyposażonym w ekran z podwójnymi dziurkami, a teraz do sieci trafił kolejny równie interesujący dokument opublikowany w World Intellectual Property Office (WIPO). Otóż wynika z niego, że tym razem telefon nie posiadałby nie tylko żadnych dziurek, ale byłby całkowicie bezramkowy. Dodatkowo przytoczony ekran jest zakrzywiony na wszystkich krawędziach. Warto także zauważyć, że smartfon został całkowicie pozbawiony przedniej kamery do selfie, co w dzisiejszych czasach jest praktyką niespotykaną, a dla wielu producentów wręcz niewyobrażalną. Raczej wątpliwe, aby Xiaomi postanowiło jakimś cudem zmieścić aparat pod wyświetlaczem, chociaż kto wie, nie możemy wykluczyć niczego.

Xiaomi opatentowało całkowicie bezramkowy i pozbawiony kamery do selfie smartfon.

Xiaomi patentuje zupełnie bezramkowy i pozbawiony kamery do selfie smartfon

Brak przycisków z przedniej części obudowy raczej nikogo nie powinien dziwić patrząc na przykład Meizu. Z tyłu obudowy smartfonu Xiaomi widzimy z kolejny podwójną kamerę wraz z diodą LED, a na dolnej części urządzenia port USB. Oczywiście należy do tego podchodzić z dużą dozą rezerwy, gdyż jak uczy historia nie wszystkie patenty ostatecznie wchodzą w życie, a producenci zwyczajnie starają się chronić swoje koncepcje przed pozostałymi konkurentami. Z drugiej jednak strony kto wie być może Xiaomi w przyszłości spróbuje pójść zbliżoną drogą do wspomnianego Meizu Zero. W tym przypadku warto podkreślić, że ten reklamowany jako pierwszy telefon pozbawiony jakichkolwiek portów albo innych otworów zostanie wydany w limitowanej ilości.

Xiaomi patentuje zupełnie bezramkowy i pozbawiony kamery do selfie smartfon

Ponadto urządzenie będzie kosztować istne krocie. Wracając do Xiaomi to obecności tego rodzaju sprzętu z pewnością nie powinniśmy wyczekiwać na targach MWC 2019, ponieważ popularna korporacja pokaże tam wystarczającą ilość smartfonów. Jednym z głównych faworytów tegorocznej prezentacji jest Xiaomi Mi Mix 3 wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 i wspierający najnowszy standard bezprzewodowej sieci 5G. Plotki sugerują też, że prezentacji doczeka się Xiaomi Mi 9 posiadający w identyczny co Mi Mix 3 układ, dodatkowo wspomagany przez 6 GB pamięci RAM i aż 48-megapikselową kamerę główną. Czy Xiaomi rzeczywiście zaskoczy swoich fanów? Tego dowiemy się już 25 lutego po oficjalnym starcie MWC 2019.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi patentuje zupełnie bezramkowy i pozbawiony kamery do selfie smartfon

 0