Xiaomi POCO F2 dostrzeżony w bazie Geekbench

Xiaomi POCO F2 dostrzeżony w bazie Geekbench

Pocophone F1 to smartfon, który zadebiutował w sklepach kilka miesięcy temu z miejsca zdobywając uznanie nie tylko branżowych ekspertów, ale także klientów poszukujących taniego i jednocześnie wydajnego urządzenia opartego na układzie Qualcomm Snapdragon 845 (warto podkreślić, że w momencie premiery smartfon kosztował tylko 1500 zł). Nic więc dziwnego, że pomysłodawcy tej należącej do Xiaomi submarki prawdopodobnie zdecydowali o wydaniu następcy swojego produktu. Telefon o nazwie Xiaomi POCO F2 dostrzeżono w bazie Geekbench co raczej tylko potwierdza fakt, że sprzęt prędzej czy później trafi do oficjalnej sprzedaży. Tradycyjnie poznaliśmy nie tylko wyniki wydajności, ale także pozostałe równie istotne informacje o wspomnianym urządzeniu.

W bazie Geekbench dostrzeżono smartfon o nazwie POCO F2, który prawdopodobnie jest następcą dobrze przyjętego Pocophone F1.

Xiaomi POCO F2 dostrzeżony w bazie Geekbench

Niestety osoby liczące na ogromną rewolucję względem poprzedniego modelu musimy rozczarować, gdyż zgodnie z danymi dostępnymi w sieci POCO F2 dostanie identyczny procesor co Pocophone F1, a więc Snapdragon 845, który będzie wspomagany przez 6 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o wyniki, to telefon uzyskał 2321 punktów, zaś w teście wielordzeniowym odnotowano 7564 pkt. Jako że urządzenie posiada identyczne parametry techniczne względem obecnej wersji telefonu, Xiaomi będzie musiało zachęcić fanów do przesiadki innymi elementami wyposażenia. Spekuluje się, iż producent wykorzysta lepszy jakościowo wyświetlacz, a także aparat, czyli elementy, które dotychczas były raczej piętą achillesową Pocophone F1 na tle konkurencyjnych modeli.

Zobacz: Test Pocophone F1 - czy to prawdziwy zabójca flagowców?

Tutaj warto przypomnieć, że Pocophone F1 posiada podwójną kamerę 12 MP, F/1.9 + 5 MP zlokalizowaną z tylnej części obudowy, a także przednią 20 MP, F/2.0. Oprócz tego w telefonie znajdziemy klasyczne rozwiązania na przykład wbudowany nadajnik GPS, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 i 5 GHz oraz czytnik linii papilarnych. Niestety zabrakło popularnej szczególnie w naszym kraju opcji płatności NFC (liczymy, że w następnym wydaniu ów system już się pojawi). Całość zasila bateria o pojemności 4000 mAh. Kiedy Xiaomi POCO F2 trafiłby do sklepów? Tego nie wiemy, ale wątpliwe by popularny producent zdecydował się wypuścić następcę nowej serii w tak krótkim odstępie czasowym. Teraz nie pozostaje nic innego niż czekać na kolejne informacje odnośnie tego budżetowego smartfona i ewentualne oficjalne potwierdzenie jego istnienia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi POCO F2 dostrzeżony w bazie Geekbench

 0