Xiaomi Pocophone F1 może być najtańszym smartfonem ze Snapdragonem 845

Xiaomi Pocophone F1 może być najtańszym smartfonem ze Snapdragonem 845

Na początku miesiąca pojawiła się informacja o nowej marce smartfonów Xiaomi, która dołączy do urządzeń z serii Mi, budżetowych Redmi oraz gamingowych Black Shark. Mowa tu o Pocophone, które wkrótce powinno zadebiutować w Europie z bardzo interesującym modelem. Ten nazywać ma się Xiaomi Pocophone F1 i jeśli informacje, do których dotarł Roland Quandt, się potwierdzą (trzeba uczciwie przyznać, że jest to bardzo solidne źródło przecieków z branży mobilnej), to okazać może się najtańszym telefonem z procesorem Snapdragon 845 na rynku europejskim. Jego cena wynosić ma bowiem jedyne 420 EUR, co w naszym kraju powinno dać ok. 1800 PLN. Nie jest to może niska kwota, ale trzeba pamiętać, że urządzenie oferować ma specyfikację na poziomie obecnych niemal najmocniejszych flagowców i w tym kontekście trzeba uznać ją za atrakcyjną.

Jak donosi Roland Quandt, Xiaomi Pocophone F1 może okazać się najtańszym smartfonem z układem Snapdragon 845, który trafi do Europy.

Xiaomi Pocophone F1 może być najtańszym smartfonem ze Snapdragonem 845

Nie wiemy jeszcze dokładnie w jakich krajach zadebiutuje Pocophone F1, ale Quandt wskazuje, że zmierza on na rynek indyjski oraz do wschodniej części Eurolandu i choć Polska nie należy do strefy euro, to jednak, zważywszy na popularność tej marki smartfonów w naszym kraju, jest spora szansa na debiut w Kraju nad Wisłą. Sprzęt prócz wspomnianego procesora Snapdragon 845 od Qualcomm, wyposażony ma być również w 6 GB pamięci operacyjnej RAM, 5,99-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli (proporcje 18:9), znany już choćby z Redmi Note 5 oraz 64 GB lub 128 GB pamięci na dane (ten drugi wariant będzie nieco droższy i wyceniony ma być na 460 EUR). Niestety, jak na razie nie wiemy jeszcze nic na temat baterii oraz aparatów, ale miejmy nadzieję, że nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na oficjalną zapowiedź.

Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite zaprezentowane. Będzie nowy hit?

Spodziewać możemy się więc naprawdę wydajnego telefonu i jeśli ten nie zawiedzie pod względem wzornictwa, to Pocophone F1 okazać może się sporym hitem, szczególnie jako alternatywa dla dwukrotnie droższych flagowców konkurencji. Trudno się dziwić niepodważalnemu sukcesowi Xiaomi, które pomimo iż zaczynało jako typowa chińska firma, koncentrująca się jedynie na rodzimym rynku, szybko zyskało popularność za sprawą świetnego stosunku jakości i ceny swoich smartfonów. Po tym jak producent podbił indyjski rynek, teraz ewidentnie ma ochotę na Europę i już zeszłoroczny model Mi A1 skradł serca użytkowników Starego Kontynentu, a zapowiedziane wczoraj modele z serii A2 mają szansę powtórzyć ten sukces. Do tej pory firma koncentrowała się w Europie na budżetowych urządzeniach, ale Pocophone F1 może w końcu przełamać ten schemat.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Pocophone F1 może być najtańszym smartfonem ze Snapdragonem 845

 0