Xiaomi prezentuje inteligentne okulary Mijia Glasses Camera. Micro OLED i 50 MP aparat z 5x zoomem

Xiaomi prezentuje inteligentne okulary Mijia Glasses Camera. Micro OLED i 50 MP aparat z 5x zoomem

Xiaomi zaprezentowało koncept swoich inteligentnych okularów Smart Glasses w zeszłym roku, a teraz jest gotowe do podzielenia się prototypem takiego urządzenia.

Mijia Glasses Camera, bo tak obecnie nazywa się produkt, można już zamówić w przedsprzedaży na wewnętrznej platformie crowdfundingowej firmy. Cena okularów wynosi 2 499 CNY (około 1715 zł), a klienci otrzymają urządzenie wearable o wadze 100 gramów z customowym chipsetem opartym na platformie Snapdragon 8, a także konfigurację z dwoma aparatami z 5-krotnym zoomem optycznym.

Inteligentne okulary od Xiaomi, Mijia Glasses Camera, można już zamówić w przedsprzedaży na wewnętrznej platformie crowdfundingowej firmy.

Układ Snapdragon jest wspomagany przez 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci na dane i niezależny ISP. Za wyświetlacz odpowiada firma Sony i jest to Micro OLED o szczytowej jasności 3000 nitów, 1800 nitów dla oka, zagęszczeniu pikseli 3281 ppi i posiadający certyfikat TUV, poświadczający odpowiednie poziom światła niebieskiego.

Podwójny aparat oferuje 50 MP główny sensor z technologią łączenia pikseli (pixel binning) Quad Bayer, podczas gdy druga jednostka to peryskopowy teleobiektyw (8 MP) z 5x zoomem i OIS. Sprzęt może nagrywać do 100 minut wideo bez przerwy.

Xiaomi prezentuje inteligetnen okulary Mijia Glasses Camera. Micro OLED i 50 MP aparat z 5x zoomem

Pojemność baterii wynosi 1020 mAh i obsługuje ładowanie bezprzewodowe o mocy 10 W. 30 minut ładowania może zapełnić 80% pojemności akumulatora. Inne funkcje obejmują tłumaczenie na żywo na ekranie i natywne wsparcie dla asystenta sztucznej inteligencji od Xiaomi, XiaoAI.

Produkt podąża klasyczną crowdfundingową drogą - obecnie zbierane są zamówienia przedpremierowe, a następnie za zgromadzone pieniądze producent przystępuje do produkcji urządzenia. Kiedy Mijia Glasses Camera będzie gotowe do wprowadzenia okularów do sklepów, te kosztować mają 2 699 CNY (około 1850 zł).

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje inteligentne okulary Mijia Glasses Camera. Micro OLED i 50 MP aparat z 5x zoomem

 0