Xiaomi szykuje smartfon z zakrzywionym ekranem 4K

Xiaomi szykuje smartfon z zakrzywionym ekranem 4K

Xiaomi w ostatnim czasie zasypuje nas premierami kolejnych smartfonów z wyższej półki, które wprowadzają sporo zamieszania ze względu na bardzo podobne nazwy i relatywnie niewielkie różnice w specyfikacji. Wygląda jednak na to, że wkrótce chiński gigant może dostarczyć coś bardziej nietuzinkowego.

Xiaomi przygotowuje się do kolejnej premiery telefonu, tylko tym razem urządzenie powinno trafić w gusta entuzjastów smartfonów. Telefon o numerze modelu 2109119BC niedawno przeszedł przez chińską certyfikację TENAA, prezentując nie tylko swój design, ale i kilka istotnych szczegółów specyfikacji. Być może najbardziej intrygującym aspektem jest jego wyświetlacz. Sprzęt ma bowiem 6,55-calowy ekran OLED, co nie jest niczym nadzwyczajnym, ponieważ tego typu matryce wykorzystywane są przez Xiaomi również w produktach ze średniej półki. Panel jest jednak zakrzywiony na krawędziach i ma rozdzielczość 3840 × 2160 pikseli, czyli popularne 4K. Byłby to pierwszy smartfon Xiaomi z ekranem 4K, który dołączyłby do Sony Xperia 1 III w tej konkretnej kategorii.

Wygląda jednak na to, że wkrótce chiński gigant może dostarczyć smartfon z ekranek 4K. 

Xiaomi szykuje smartfon z zakrzywionym ekranem 4K

Czy zatem mamy tu do czynienia z prawdziwym flagowcem? Cóż, na chwilę obecną trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ dane TENAA nie przedstawiają całego obrazu. Telefon Xiaomi wykorzystuje ośmiordzeniowy procesor z zegarem 2,4 GHz. Może to być Snapdragon 778G, SoC, którego widzieliśmy w wielu ostatnich telefonach Xiaomi klasy średniej, ale to tylko spekulacje. Telefon zawiera również do 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci. Dodatkowo do dwóch 8 MP sensorów z tyłu dołącza główny aparat o rozdzielczości 64 MP.

Estetycznie konstrukcja telefonu przypomina Xiaomi 10T Pro z tyłu, z odważnym pierścieniem aparatu wokół głównego czujnika. Co ciekawe, z przodu nie ma widocznego wycięcia na aparat do selfie. Obudowa telefonu jest dość smukła, podobnie jak w niedawno wprowadzonym na rynek modelu 11 Lite NE 5G. Całość waży 166 gramów, mierzy 158 mm długości, 71,5 mm szerokości i prawie 7 mm grubości. Pod maską znajdziemy również baterię o pojemności 4400 mAh. Inne godne uwagi elementy specyfikacji obejmują czujnik „rozpoznawania tęczówki” i czujnik odcisków palców pod ekranem. W urządzeniu brakuje gniazda słuchawkowego 3,5 mm oraz gniazda na kartę microSD.

Smartfon wzbudza dość mieszane uczucia, ponieważ chipset sugeruje, że Xiaomi celuje w średnią półkę, ale wyświetlacz 4K nie jest czymś, czego spodziewać można się po urządzeniu klasy premium. Pytanie tylko, czy to nie przerost formy nad treścią, ponieważ większość współczesnych smartfonów oferuje 1080p i taka rozdzielczość wydaje się satysfakcjonująca dla użytkowników. We flagowcach spotykamy zaś 1440p, a 4K raczej trudno docenić na tak małym ekranie, a tak wysoka rozdzielczość nie pozostaje też obojętna dla baterii. Pytanie też, jak przełoży się to na częstotliwość odświeżania?

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi szykuje smartfon z zakrzywionym ekranem 4K

 0