Xiaomi ujawnia dane sprzedaży smartfonów Redmi Note

Xiaomi ujawnia dane sprzedaży smartfonów Redmi Note

Smartfony z serii Redmi Note trafiają do sklepów od 2014 roku i cieszą się niemałą popularnością szczególnie wśród osób szukających tańszych urządzeń. Potwierdzają to dane udostępnione przez Xiaomi, według których producent sprzedał 110 milionów egzemplarzy telefonów Redmi Note. W ocenie przedsiębiorstwa za tym sukcesem stoi odpowiedni stosunek ceny do jakości z kolei marka cieszy się sporym zainteresowaniem w Indiach gdzie Redmi Note 4 był najlepiej sprzedającym się smartfonem w trzech kwartałach 2017 roku z kolei Redmi Note 5 zajął pierwsze miejsce rok później. Wyczyn ten powtórzył też w 2019 roku Redmi Note 7, ale w tym przypadku dużą rolę odegrała obecność 48 Mpix aparatu oraz stosunkowo niska cena. Niedawno w internecie mogliśmy natknąć się na informację o zapaleniu się Redmi Note 6 podczas serwisowania, lecz jak przyznało Xiaomi w tym przypadku nie zawiniła wada fabryczna a inny czynnik z kolei naprawę przeprowadzano w nieautoryzowanym serwisie. Potwierdza to rozmowa z samym zainteresowanym, który potwierdził przytoczoną wersję wydarzeń.

Smartfony Redmi Note sprzedano w nakładzie 110 milionów egzemplarzy.

Xiaomi ujawnia dane sprzedaży smartfonów Redmi Note

Bez wątpienia marka nieustannie się rozwija czego dowodem są ujawnione Redmi Note 9 Pro oraz Redmi Note Pro Max, które zależnie od konfiguracji wyceniono na 14999 INR (ok. 780 zł) lub 18999 INR (ok. 990 zł). Wewnątrz sprzętu znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 720G wspomagany w przypadku podstawowego modelu przez 4/6 GB pamięci RAM lub 64/128 GB pamięci UFS 2.1 na dane. Do tego dostajemy 6,67-calowy ekran IPS LCD o proporcjach 20:9 i rozdzielczości Full HD+. Redmi Note 9 Pro Max posiada zmiany głównie w strukturze aparatów i tak tutaj zastosowano kamerę główną 64 Mpix i 32 Mpix przedni obiektyw zaś jeśli chodzi o zwykłą edycję jest to 48 Mpix jednostki głównej, 8 Mpix szerokokątnej, 5 Mpix makro i 2 Mpix sensora głębi. W Pro Max wykorzystano także więcej pamięci i otrzymujemy tu 8 GB. Czy smartfony trafią również na rynek polski? Z pewnością tak, aczkolwiek aktualnie nie wiemy, kiedy nastąpi ów moment.

Co ciekawe Xiaomi dziś miało otworzyć w Polsce, a dokładniej w województwie śląski trzeci, a ogółem 17 w kraju autoryzowany Mi Store. Mieści się on w salonie o powierzchni 115 metrów kwadratowych w Galerii Sfera na pierwszym piętrze w lokalu o numerze 219, przy ulicy Mostowej 5 w Bielsku-Białej. Z tej okazji przygotowano nawet specjalną promocję na smartfony. Niestety finalnie wydarzenie odwołano z powodu trwającej epidemii koronawirusa, w wyniku którego w Polsce doszło do kolejnych zarażeń i zmarł drugi już pacjent. Władze podjęty nawet decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków bezpieczeństwa, w wyniku których zamknięto m.in. szkoły. Pozostaje mieć nadzieję, że pomoże to w zmniejszeniu dalszego rozprzestrzeniania się niebezpiecznego wirusa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi ujawnia dane sprzedaży smartfonów Redmi Note

 0