Produkcja 24/7 bez udziału ludzi. Xiaomi uruchamia inteligentną i autonomiczną fabrykę

Produkcja 24/7 bez udziału ludzi. Xiaomi uruchamia inteligentną i autonomiczną fabrykę

Xiaomi prezentuje nową autonomiczną inteligentną fabrykę, która działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez udziału ludzi na hali produkcyjnej. Firma zakłada produkcję 10 milionów telefonów rocznie.

Xiaomi, chiński gigant technologiczny, otworzył nową, w pełni zautomatyzowaną fabrykę o powierzchni 80000 metrów kwadratowych w dzielnicy Changping na północno-wschodnich obrzeżach Pekinu. Prezes firmy, Lei Jun, poinformował, że zakład został zaprojektowany na wzór inteligentnej fabryki laboratoryjnej zbudowanej w 2019 roku, która produkowała około miliona telefonów rocznie, w tym model Xiaomi Mix Fold.

Trend automatyzacji w fabrykach jest widoczny nie tylko w Chinach. Amazon również zwiększa wykorzystanie autonomicznych maszyn w swoich centrach realizacji zamówień i magazynach. 

Jun opisuje nowy zakład jako zaawansowaną fabrykę masowej produkcji, wyposażoną w 11 linii produkcyjnych, które mogą produkować flagowy telefon MIX Fold 4 oraz telefony MIX Flip z częstotliwością jednego urządzenia na kilka sekund. Fabryka może działać 24 godziny na dobę bez obecności ludzi na hali produkcyjnej, chociaż w tzw. War Room obecna jest garstka osób monitorujących Xiaomi Hyper IMP (Intelligent Manufacturing Platform). Zakład Xiaomi znacząco redukuje potrzebę zatrudniania ludzi, wykorzystując sztuczną inteligencję do identyfikacji i rozwiązywania problemów produkcyjnych. System IMP usprawnia przepływy procesów, podejmuje decyzje i realizuje pełne scenariusze zarządzania cyfrowego, od zakupu surowców po dostawę, co czyni fabrykę zdolną do samodzielnej ewolucji.

Automatyzacja w przemyśle nie jest nowością, ale inteligentna fabryka Xiaomi przesuwa granice możliwości. W 2016 roku Foxconn zredukował zatrudnienie o 60 000 osób, zastępując je robotami, które pracują 24 godziny na dobę. Xiaomi idzie o krok dalej, eliminując potrzebę zatrudniania osób do diagnozowania i naprawiania problemów produkcyjnych oraz optymalizacji procesów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Produkcja 24/7 bez udziału ludzi. Xiaomi uruchamia inteligentną i autonomiczną fabrykę

 0