Xiaomi wprowadza TV Stick 4 i udostępnia wyczekiwane przez wielu funkcje jak wsparcie dla Atmos

Xiaomi wprowadza TV Stick 4 i udostępnia wyczekiwane przez wielu funkcje jak wsparcie dla Atmos

Xiaomi chce kolejny raz namieszać na rynku przesyłania strumieniowego dzięki nowemu urządzeniu o nazwie TV Stick 4K. Firma wprowadza funkcje, których brakowało w podstawowym modelu.

Podobnie jak inne kompaktowe urządzenia do przesyłania strumieniowego, TV Stick 4K jest podłączany go do wolnego portu HDMI w telewizorze, co pozwala rozbudować zestaw o inteligentną funkcjonalność lub zaktualizować wbudowane funkcje telewizora. Oznacza to, że nowy Stick sprawdzi się nie tylko w przypadku starszych telewizorów, ale pozwala rozbudować nowe systemy o nowe, niedostępne normalnie funkcje. Większość telewizorów w dzisiejszych czasach ma już wbudowane opcje "smart", chociaż ich jakość i możliwości są często skrajnie różne. Xiaomi TV Stick 4K zastępuje Mi TV Stick i wprowadza kilka kluczowych ulepszeń, które są ważne dla wielu użytkowników i mogą przesądzić o zakupie.

Android TV 11 i wsparcie dla DTS-HD oraz Atmos to funkcje, których brakowało w podstawowym Mi TV Stick. Xiaomi TV Stick 4K będzie potężniejszą wersją, konkurującą m.in. z Amazon Fire TV 4K Max.

Najważniejsze usprawnienia to m.in. dostępność Android TV 11  od razu po wyjęciu z pudełka. Urządzenie jest napędzane przez bardziej wydajny układ Amlogic S905Y4 z czterordzeniowym 64-bitowym procesorem Arm Cortex-A35 i procesorem graficznym Mali-G31 MP2, w połączeniu z 2 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci masowej. Xiaomi TV Stick 4K i oczywiście obsługuje strumieniowanie w rozdzielczości 4K, ale zapewnia także kilka innych udogodnień jak obsługa Dolby Vision do oglądania treści HDR, a także wysoce pożądane przez użytkowników, a niedospane w wielu odtwarzaczach i telewizorach wsparcie Dolby Atmos i DTS HD.

Specyfikacja odtwarzacza:

  • Dekoder wideo: AV1, VP9, ​​H.265, H.264, MPEG-2, MPEG-1
  • Format wideo: MKV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM
  • Dekoder dźwięku: DTS HD, Dolby Atmos
  • Format audio: MP3, AAC, RM, FLAC

Poza tym dostępne jest Wi-Fi 2,4 GHz/5 GHz i Bluetooth 5.0. W zestawie jest oczywiście pilot ze sterowanie głosowym i przedłużacz HDMI. Z takimi możliwościami Xiaomi wkracza na teren Amazon Fire TV 4K Max, czy też rewelacyjnego, ale drogiego NVIDIA Shield. Nie znamy póki co ceny nowego urządzenia Xiaomi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi wprowadza TV Stick 4 i udostępnia wyczekiwane przez wielu funkcje jak wsparcie dla Atmos

 0