XiaomiBook S 12.4” to windowsowa hybryda na Snapdragonie

XiaomiBook S 12.4” to windowsowa hybryda na Snapdragonie

Przed laty Xiaomi zaprezentowało tablet, który opcjonalnie mógł obsługiwać system Windows. Jednak dopiero dzisiaj firma przedstawiła swoją pierwszą hybrydę 2 w 1 z systemem Microsoftu. Jest to tablet o przekątnej 12,4 cala z opcjonalną klawiaturą, która może zmienić go w ultraprzenośny laptop.

XiaomiBook S 12.4” jest napędzany procesorem Snapdragon 8cx Gen 2, czyli 7 nm chipsetem z generacji Snapdragon 865. Qualcomm porównywał ten 7 W SoC z 15 W układem Intel Core i5 10. generacji, twierdząc, że Snapdragon jest szybszy (w testach bywało z tym różnie). Procesor jest sparowany z 8 GB pamięci RAM LPDDR4X i 256 GB pamięci na dane. W każdym razie ta maszyna działa na systemie Windows 11, który obejmuje emulację x86-64, dzięki czemu można uruchamiać oprogramowanie PC, które nie jest natywne dla ARM (Windows 10 może wykonywać tylko 32-bitową emulację x86).

Xiaomi przedstawiła swoją pierwszą hybrydę 2 w 1 z systemem Microsoftu - XiaomiBook S 12.4”.

12,4-calowy panel LCD ma rozdzielczość 2560 × 1600 pikseli (244 ppi, 16:10, 60 Hz) i 100% pokrycie DCI-P3. Producent obiecuje 500 nitów jasności, co powinno ułatwić korzystanie ze sprzętu w pełnym słońcu. Obudowa tabletu wykonana jest ze stopu aluminiowo-magnezowego, ma grubość 8,95 mm, a całość waży zaledwie 720 g. Front jest zaś chroniony przez Gorilla Glass 3.

W zakresie łączności możemy liczyć na port USB-C, który może obsługiwać zewnętrzny wyświetlacz 4K, a także służyć do ładowania. Na pokładzie znajdują się również gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz slot na kartę pamięci microSD. Funkcje łączności bezprzewodowej obejmują Wi-Fi 5 (ac) i Bluetooth 5.1. Nie ma opcji łączności komórkowej, przynajmniej w wersji, która pojawia się w Europie. Trzeba będzie więc ratować się uruchomieniem hotspotu Wi-Fi w telefonie, by skorzystać z internetu. Do wideorozmów przyda się zaś kamera przednia 1080p, do której dołączają dwa mikrofony, wykorzystujące technologię eliminacji echa Aqstic firmy Qualcomm i tłumienia szumów. Dodatkowo po bokach znajdują się głośniki stereo.

Pojemność baterii nie jest wymieniona, ale tablet zdaniem Xiaomi zapewniać ma 13,4 godziny regularnego użytkowania. Nie zabrakło też szybkiego ładowania, a to dzięki ładowarce o mocy 65 W. 

XiaomiBook S 12.4” ma cenę 700 euro. Zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się 30 czerwca, a w ciągu pierwszych 48 godzin obowiązywać będzie promocyjna cena obniżona do 600 €. Dodatkowo, ładowarka 65 W – zwykle kosztująca 40 euro – będzie dołączona bezpłatnie przez pierwsze dwa dni.

Jeśli chcemy korzystać z urządzenia w trybie laptopa, to musimy dokupić także klawiaturę, która robi za etui. Jest to pełnowymiarowa klawiatura o skoku klawiszy 1,3 mm oraz touchpad. Zewnętrzna część jest wykonana ze skóry PU, a tablet ma wbudowaną podpórkę. Osłona klawiatury mocowana jest do tabletu za pomocą pinów pogo i dodaje 317g wagi. Ta kosztuje 150 euro, ale pierwszych 250 kupujących otrzyma zniżkę w wysokości 50 euro. Standardowe etui jest dostępne za 40 euro.

Dodatkowym akcesorium, które można kupić do XiaomiBooka, jest Smart Pen. Wyświetlacz śledzi rysik z częstotliwością próbkowania 240 Hz i może rozpoznać 4096 poziomów nacisku. Rysik jest zasilany bateryjnie, ale pełne naładowanie zajmuje tylko 18 minut, a 1-minutowe ładowanie zapewnia 20 minut użytkowania.

XiaomiBook S 12,4” można znaleźć na oficjalnych stronach producenta w Hiszpanii, Niemczech, Holandii i innych regionach. Nie wiemy jeszcze, kiedy spodziewać się go w Polsce.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: XiaomiBook S 12.4” to windowsowa hybryda na Snapdragonie

 0