Xperia 1, Xperia 10 i Xperia 10 Plus na renderach. Sony szykuje duże zmiany

Xperia 1, Xperia 10 i Xperia 10 Plus na renderach. Sony szykuje duże zmiany

Z ostatnich przecieków wynika, że Sony zamierza mocno odświeżyć swoją ofertę smartfonów ze średniej półki, które przejść mają dość drastyczny rebranding. Firma skasować ma bowiem serię Xperia XA, zastępując ją dwoma nowymi modelami o nazwach Xperia 10 i  Xperia 10 Plus. Najnowsze doniesienia wskazują, że Japończycy podobnie postąpić mają z niezbyt popularną flagową serią Xperia XZ i wkrótce zaprezentują zupełnie nowy topowy model Xperia 1, a dzięki niezastąpionemu Evanowi Blassowi (aka evleaks) mamy okazję przyjrzeć się renderom prasowym tych urządzeń, które ujawnione mają być oficjalnie w przyszłym tygodniu podczas targów MWC w Barcelonie. Szykują się duże zmiany w designie, które mogą w końcu nieco ożywić mobilny dział Sony, przynoszący straty od dłuższego czasu.

Sony szykuje się duże zmiany w designie, które mogą w końcu nieco ożywić mobilny dział , przynoszący straty od dłuższego czasu.

Xperia 1

Xperia 1 zamiast wyświetlacza OLED o proporcjach 18:9, który trafił do Xperii ZX3, otrzyma 6,5-calowy panel OLED o filmowych proporcjach 21:9 ze wsparciem dla HDR. Ten otoczony ma być symetrycznymi ramkami z góry i z dołu i bardzo cienkimi po bokach. Urządzenie posiadać ma aluminiową ramkę, na której ponownie zobaczymy czytnik linii papilarnych (szkoda, że nie w ekranie lub przynajmniej, że nie robi on za przycisk Power). Na dolnej ramce znaleźć ma się USB typu C, ale zabraknie złącza minijack na słuchawki. Z tyłu zachowano zaś szklany panel z centralnie umieszczonym modułem aparatu. Tym razem jednak otrzymamy potrójną jednostkę, więc nowy flagowiec Sony zrówna się w tym względzie z Galaxy S10/S10+ od Samsunga. Nie znamy szczegółów sensorów, ale wcześniejsze przecieki sugerowały, że główny oferować może rozdzielczość 52 MP i obiektyw o świetle f/1.6. Spodziewać można się także teleobiektywu z zoomem optycznym oraz jednostki odpowiedzialnej za głębię ostrości do zdjęć portretowych.

Specyfikacja Xperii 1 zapowiada się całkiem imponująco, ponieważ otrzymać mamy procesor Snapdragon 855 sparowany z 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane (nie wiemy, czy dostępne będą inne konfiguracje). Pod maską znaleźć ma się także pojemna bateria 4400 mAh, a certyfikat IP68 zapewniać ma o wodo- i pyłoodporności. Telefon powinien zostać zaprezentowany 25 lutego (poniedziałek) na MWC obok modeli Xperia 10 i Xperia 10 Plus (różnice sprowadzać mogą się tu głównie do rozmiaru). Te również wyposażone mają być w ekrany o proporcjach 21:9, ale z grubą ramką górną i minimalną dolną (asymetryczny design). Poza tym, dostarczyć mają podwójne aparaty tylne. Wszystkie trzy modele trafić mają na sklepowe półki w Europie w marcu. Xperia 10 i Xperia 10 Plus kosztować mają odpowiednio 349 EUR oraz 429 EUR, a za flagową Xperię 1 podobno przyjdzie nam zapłacić  800-900 EUR.

 Xperia 10 i Xperia 10 Plus

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xperia 1, Xperia 10 i Xperia 10 Plus na renderach. Sony szykuje duże zmiany

 0