YouTube ma spory problem. Pomoże eksperymentalne narzędzie?

YouTube ma spory problem. Pomoże eksperymentalne narzędzie?

W komentarzach na YouTube użytkownicy odnotowali wzrost spamu, który trwa od miesięcy. Platforma uznała, że czas zakończyć ten proceder lub znacząco go ukrócić, w czym pomoże eksperymentalna funkcja moderacji.

Sekcja komentarzy na YouTube od kilku miesięcy boryka się ze wzrostem spamu, o czym alarmują sami użytkownicy. Problem pozostaje szczególnie odczuwalny dla większych twórców, ale to nie wszystko, ponieważ bywają przypadki podszywania się pod autorów treści. "YouTube ma kłopot. Spam. Od oszustw kryptograficznych po suplementy diety. Z każdym dniem sytuacja ulega pogorszeniu" - powiedział Linus Sebastian twórca kanału Linus Tech Tips. Marques „MKBHD” Brownlee dodaje, iż spam na YouTube wymyka się spod kontroli. Tego rodzaju treść w komentarzach przybiera różną formę. Duzi autorzy kanałów obawiają się, że ktoś się pod nich podszyje i będzie obiecywał widzom różne rzeczy, by następnie ich oszukać.

YouTube od kilku miesięcy boryka się ze wzrostem spamu w komentarzach. Pomoc ma eksperymentalna funkcja moderacji.

Inny spam może być mniej niebezpieczny, lecz nadal irytujący i szkodliwy. YouTube posiada różne narzędzia do walki ze spamem oraz automatycznie kasuje tego rodzaju treści, bazując na uczeniu maszynowym czy zespole moderatorów. Platforma w czwartym kwartale 2021 roku usunęła ponad 950 milionów komentarzy łamiących zasady YouTube, wśród których jest także spam. Jednak najwyraźniej te systemy nie są wystarczające, czego dowodzi wzrost spamu. Firma zdaje sobie z tego sprawę i postanowiła opracować eksperymentalną funkcję a o jej istnieniu poinformował na Twitterze Marques Brownlee. Ma ona zwiększyć poziom oceniania komentarzy pod filmami.

Będą one potem automatycznie przesyłane do sprawdzenia. Testy tej funkcji wystartowały w ubiegłym roku i niebawem zostanie ona wprowadzona w życie. Wygląda na to, że YouTube uważnie przygląda się problemowi. „Biorąc pod uwagę ewoluujący charakter i zmieniające się taktyki treści spamerskich, będziemy nadal dostosowywać nasze systemy, aby były aktualne” – powiedział Choi. Twórcy zawsze mogą wziąć sprawy w swoje ręce dzięki narzędziu YouTube Spammer Purge stworzonym przez youTubera ThioJoe, które pozwala filtrować oraz wyszukiwać komentarze spamerów na danym kanale.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube ma spory problem. Pomoże eksperymentalne narzędzie?

 0