YouTube na telewizorach cieszy się ogromnym zainteresowaniem

YouTube na telewizorach cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Wydawać by się mogło, że w dobie popularyzacji smartfonów i komputerów jako narzędzi do oglądania wszelkiego rodzaju treści wideo telewizory odchodzą do lamusa. Nic bardziej mylnego co udowadnia, chociażby YouTube. Popularna platforma zaobserwowała tendencję wzrostową wśród niemałej części osób, którzy wolą oglądać materiały właśnie poprzez telewizor. Zgodnie ze statystykami średnio 100 milionów użytkowników ze Stanów Zjednoczonych korzysta miesięcznie z YouTube TV na telewizorach. W porównaniu z ubiegłym rokiem o 80 procent zwiększył się także czas oglądania telewizji na żywo, z kolei w marcu wzrost wyniósł aż 250 procent względem analogicznego okresu 2019 roku. Gigant technologiczny podzielił się przytoczonymi danymi podczas prezentacji NewFronts, czyli wydarzenia branżowego skierowanego do reklamodawców. Firma ogłosiła też nowy program Ultimate Home Championship, w którym udział biorą sportowcy oraz znane osobistości.

Zgodnie ze statystykami średnio 100 milionów osób ze Stanów Zjednoczonych korzysta miesięcznie z YouTube na telewizorach.

YouTube na telewizorach cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Jego prowadzącym jest Stephen Curry, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z koronawirusem. Nie jest tajemnicą, iż Google od dawna próbuje spopularyzować YouTube nie tylko na komputerach oraz smartfonach, ale również telewizorach i teraz okazuje się, że te wysiłki były opłacalne. Na zmianę trendu wpłynęła najpewniej pandemia COVID-19 zmuszająca ludzi do większej aktywności domowej i siedzenia przed ekranami TV. YouTube ujawnił przy okazji, że zmieniły się nawyki społeczności podczas pandemii i filmy związane z gotowaniem odnotowały wzrost o 45 procent w porównaniu z minionym rokiem, co nie jest specjalnym zaskoczeniem, bowiem ludzie zaczęli więcej gotować w domu niż polegać np. na zamawianym jedzeniu. Także wideo związane z ćwiczeniami mogą pochwalić się 200-procentowym progresem od połowy marca.

Podczas gdy na jednym polu YouTube odnosi sukces musi się mierzyć z problemem w innym aspekcie. Chodzi o czarnych twórców, którzy oskarżają platformę o rasizm i złożyli w tej sprawie pozew do sądu. YouTube przekazał natomiast 100 milionów dolarów na wsparcie czarnych twórców. Sam zainteresowany stwierdził, że rozpatruje sprawę przyznając, iż pozwala każdemu na publikację treści, jeśli są zgodne z zasadami strony. Ogółem portal chce, aby byli na nim autorzy prezentujący różne poglądy oraz reprezentujący różne grupy. Natomiast zdaniem YouTube'a zautomatyzowane systemy nie są w żaden sposób nastawione np. do identyfikacji rasowej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube na telewizorach cieszy się ogromnym zainteresowaniem

 0