YouTube udostępnia rozdzielczość 4K bez limitu dla wszystkich użytkowników Androida

YouTube udostępnia rozdzielczość 4K bez limitu dla wszystkich użytkowników Androida

YouTube w aplikacji mobilnej miał nałożony limit rozdzielczości, który był ściśle powiązany z wyświetlaczem w efekcie niektórzy właściciele smartfonów byli pozbawieni szansy ustawienia wideo w 4K jeżeli ekran takiej nie wspierał. Od teraz jednak serwis w przypadku Androida zrezygnował z kagańca i da się wybierać rozdzielczość do 2160p 4K niezależnie od posiadanego ekranu. Limity są jedynie w naszych smartfonach, ponieważ nie we wszystkich przypadkach wyświetlanie materiałów w 4K pozytywnie wpłynie na wydajność. Funkcja jest widoczna od 15 lutego, ale jeszcze nie wszyscy ją otrzymali ,więc zapewne Google wdraża ją stopniowo i należy poczekać na swoją kolej. Co ważne zmianę wdrożono na serwerze i nie trzeba pobierać aktualizacji aplikacji na Androida.

Od teraz użytkownicy YouTube w wersji na Androida mogą ustawić przy filmach rozdzielczość 4K niezależnie czy ich ekran wspiera taką opcję.

YouTube udostępnia rozdzielczość 4K bez limitu dla wszystkich użytkowników Androida

Warto wspomnieć, że użytkowników YouTube czekają zmiany w bieżącym roku. Przede wszystkim ułatwiona zostanie nawigacja poprzez rozszerzenie możliwości dodawania rozdziałów do paska postępu, a dodatkowo pojawi się też  przejrzysty interfejs dedykowany tabletom. Oprócz tego obsługa nowych formatów, a także nowy sposób zarabiania. Zakupoholicy będą mogli z kolei skorzystać ze zintegrowanej metody kupowania towarów z wykorzystaniem porad od sprawdzonych twórców. Testy tego narzędzia z wybranymi grupami rozpoczęły się jakiś czas temu i najpewniej celem giganta jest przerobienie strony w obszerny katalog sprzedażowy. Dostawcy treści posiadaliby kontrolę nad tym, jakie produkty są promowane.

Fakt, że Google szuka dla YouTube następnego źródła dochodu nie stanowi większego zaskoczenia, bowiem platforma opiera się głównie na generowaniu przychodów od reklamodawców. Pytanie, czy wizja kupienia dowolnego produktu, który jest akurat reklamowany w materiale wideo, bez opuszczenia YouTube byłaby dla większości użytkowników przekonująca? Kto wie, jeżeli zakupy finalnie zostaną wprowadzone, to YouTube w przyszłości może stać się gigantem na miarę Amazona, ale do tego oczywiście daleka droga. Z innych ciekawostek dotyczących platformy należy wspomnieć o skasowaniu przez stronę wideo youtubera PewDiePie za naruszenie wytycznych. Więcej informacji tutaj.

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube udostępnia rozdzielczość 4K bez limitu dla wszystkich użytkowników Androida

 0