YouTube udostępnia specjalny odtwarzacz pozbawiony reklam

YouTube udostępnia specjalny odtwarzacz pozbawiony reklam

YouTube swą działalność opiera głównie na wpływach z reklam, które są obecne w materiałach publikowanych w popularnym serwisie. Platforma robi jednak wyjątek od tej reguły.

YouTube z reklamami jest irytujący dla wielu użytkowników, choć są ludzie gotowi poświęcić chwilę na ich obejrzenie, a także tacy korzystający z adblocków blokujących treści reklamowe albo abonenci YouTube Premium pozbawionego tego rodzaju zawartości. Reklamy dla serwisu stanowią kluczową część działalności biznesowej, lecz mimo tego robi on wyjątek i wprowadza specjalny odtwarzacz bez reklam. W poście na blogu YouTube informuje, że uruchamia odtwarzacz YouTube Player for Education pozbawiony reklam, linków zewnętrznych oraz rekomendacji, czyli elementów mogących rozpraszać uwagę widzów. Odtwarzacza bez algorytmu rekomendacji platformy jest zapewne dobrym rozwiązaniem dla uczniów.

YouTube wprowadza specjalny odtwarzacz do nauki pozbawiony reklam i innych treści, które rozpraszają naszą uwagę.

YouTube

Odtwarzacz bez reklam do nauki (YouTube Player for Education) pozostaje dostępny dla wybranych partnerów edukacyjnych w Stanach Zjednoczonych m.in. EDpuzzle, Purdue Global czy Purdue Univeristy. Nowy odtwarzacz trafi ponadto do usługi internetowej dla szkół Google Classroom. Platforma udostępniła również nowe narzędzia dedykowane twórcom przygotowującym treści edukacyjne. Wprowadzono opcję tworzenia quizów, które pomagają w sprawdzaniu nabytej wiedzy. Co ciekawe od przyszłego roku niektórzy twórcy będą mogli tworzyć bezpłatne lub płatne kursy z playlistami.

Jeżeli widz kupi taki kurs będzie mógł oglądać materiał bez reklam i odtwarzać go w tle. Testy Kursów w pierwszej kolejności ruszą w USA i Korei Południowej, a dopiero w przyszłości zawitają do innych regionów. YouTube w ostatnich latach był inicjatorem różnych akcji, takich jak 20 milionów dolarów funduszu dla twórców tworzących filmy edukacyjne i playlisty bez rekomendacji na takie tematy, jak matematyka, nauka i muzyka. Widzimy, że serwis dużo robi, by inwestować w edukację, z drugiej strony nie brakuje na nim materiałów szerzących dezinformację.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube udostępnia specjalny odtwarzacz pozbawiony reklam

 0