Zamordowany nastolatek powraca w grze FIFA 21

Zamordowany nastolatek powraca w grze FIFA 21

Electronic Arts w najnowszej aktualizacji FIFY 21 wprowadziło Kiyana Prince'a, piłkarza brytyjskiego Queens Park Rangers, który w 2006 roku został zamordowany podczas szkolnej bijatyki (występował w niej w roli rozjemcy). Nastolatek zginął od ciosu nożem w wieku 15 lat. Po piętnastu latach od tragedii możemy zobaczyć Pierce'a w składzie QPR zarówno w pojedynczym meczu, jak i w trybie kariery. EA Sports odtworzyło jego postać w taki sposób, by uwzględnić upływ czasu. Można więc zobaczyć w grze Prince'a jako 30-letniego, ukształtowanego już piłkarza. Dzisiaj gracz pojawił się w ramach aktualizacji wersji na PC, a jutro zobaczymy go także w wydaniach na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Electronic Arts wraz z rodziną, przyjaciółmi, trenerami i naukowcami wprowadziło do FIFY 21 Kiyana Pierce'a, zawodnika Queens Park Rangers, który 15 lat temu został zamordowany podczas szkolnej bójki.

 The Medium - polski horror największym sukcesem finansowym w historii dewelopera

EA Sports podczas tworzenia wirtualnej wersji Kiyana Prince'a współpracowało z rodziną i przyjaciółmi, a jego umiejętności i styl gry w FIFIE 21 ustalono w oparciu o rozmowy z kolegami z zespołu oraz trenerami. Symulację wyglądu piłkarza po upływie 15 lat przygotowało Framestore - studio zajmujące się efektami specjalnymi, znane m.in. z prac nad filmem "Avengers: Endgame". Zespół współpracował przy tym z członkami rodziny, jak również z naukowcami z University of Bradford. W pracach wykorzystano zdjęcia 15-letniego Pierce'a oraz sztuczną inteligencję, starając się z jak największym prawdopodobieństwem przedstawić go tak, jak wyglądałby dziś, gdyby żył.

Z wprowadzenia Pierce'a do FIFY 21 cieszy się ojciec zamordowanego chłopaka, dr Mark Prince. Mówi, że od zawsze chciał, aby jego syn był pamiętany głównie ze względu na swoje sukcesy, a nie tragedię, której stał się ofiarą. Marzył o tym, by świat mógł zobaczyć choć cząstkę spełnionego talentu Kiyana, co stało się możliwe dzięki współpracy z Electronic Arts. Ma też nadzieję, że wydarzenie zachęci inne dzieci do pokazywania swoich talentów, niezależnie od tego, w czym czują się mocne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zamordowany nastolatek powraca w grze FIFA 21

 0