Zapowiedź Red Dead Redemption 2 na PC coraz bliżej? Gra może ominąć Steam

Zapowiedź Red Dead Redemption 2 na PC coraz bliżej? Gra może ominąć Steam

Red Dead Redemption 2 to gra, której bez wątpienia wyczekuje zdecydowana większość posiadaczy komputerów. Tytuł Rockstara zdołał odnieść spektakularny sukces na PlayStation 4 oraz Xbox One i zebrał zebrał kapitalne recenzje. Niestety seria od początku swego istnienia omijała PC-ty, lecz od dawna branżowe media są przekonane, iż autorzy Grand Theft Auto wreszcie się przełamią i wydadzą osadzoną w realiach Dzikiego Zachodu produkcję również na blaszakach. Teraz oliwy do ognia dolewają spekulacje serwisu 4Chan. Wynika z nich, że Red Dead Redemption 2  zawita na komputery, a oficjalna zapowiedź wspomnianego portu powinna nastąpić w okolicach 22 kwietnia. Natomiast datę premiery wydawca miał ustalić na dzień 9 lipca bieżącego roku, a więc w czasie panującego w branży gier wideo sezonu ogórkowego.

Kolejne źródło potwierdza istnienie Red Dead Redemption 2 na PC. Jego premiera miałaby odbyć się 9 lipca możliwe, że tylko na Epic Games Store.

Co najlepsze wielkim wygranym w tym przypadku okazać możę się Epic Games Store gdzie, według przecieków, ma zadebiutować na wyłączność gra Rockstara. Ojcowie bijącego rekordy popularności Fortnite zgarnęliby tym samym kasowy produkt i nie tylko zwiększyli bazę użytkowników, lecz także w jakimś stopniu przekonali do siebie fanów Steam. W przypadku takiego scenariusza Epic dosłownie utarłoby nosa Valve, ponieważ mówi się, że nie byłaby to tylko czasowa wyłączność, lecz stała. Źródło tych rewelacji twierdzi, że Epic Games podpisało umowę z Take-Two dającą wydawcy Red Dead Redemption 2 pełen zysk z opublikowanych w przyszłości na platformie dodatków. Co ciekawe nie jest to pierwsze porozumienie pomiędzy przytoczonymi firmami, gdyż jeszcze wcześniejsze dotyczy półrocznej ekskluzywności Borderlands 3 w Epic Games Store.

Należy jednak pamiętać, iż mamy do czynienia jedynie z czystymi plotkami, które nie muszą znaleźć odzwierciedlenia w rzeczywistości, chociaż z drugiej strony doniesienia 4Chan dotyczące Borderlands 3 w dużej mierze znalazły pokrycie w rzeczywistości. Kto wie, być może prezentacja Red Dead Redemption 2 na PC nastąpi później niż zakładamy, ale tytuł rzeczywiście zadebiutuje tylko w sklepie Epic? To całkiem realna opcja, jeśli pod uwagę weźmiemy słowa CEO Epic Games odnośnie nabywania możliwie najlepszych ekskluzywnych tytułów w celu zachęcenia ludzi do korzystania z ich platformy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapowiedź Red Dead Redemption 2 na PC coraz bliżej? Gra może ominąć Steam

 0