Zeiss ZX1 trafił do sprzedaży. Kompaktowy aparat z pełną klatką, Androidem i Lightroomem za 6000 USD

Zeiss ZX1 trafił do sprzedaży. Kompaktowy aparat z pełną klatką, Androidem i Lightroomem za 6000 USD

Wygląda na to, że zapowiadany od dawna Zeiss ZX1 wreszcie trafił do sprzedaży. Aparat z systemem Android pojawił się niedawno w przedsprzedaży, jednak szybko status zmienił się na "powiadom gdy będzie dostępny", mimo wszystko kilka zamówień zostało złożonych i mamy pierwszy zwiastun, że aparat może wkrótce wkroczyć na rynek. Zeiss ZX1 został po raz pierwszy zapowiedziany dwa lata temu we wrześniu 2018 roku, a premierę planowano na początek 2019, co jak wiadomo nie doszło do skutku i na kilka miesięcy zapomniano o tym urządzeniu, aż ponownie pojawił się w ofercie amerykańskiego sklepu B&H. Zeiss ZX1 to kompaktowy bezlusterkowiec ze stałym obiektywem, z pełnoklatkowym sensorem CMOS 37,4 MP z czułością ISO 80-51200. Aparat umożliwia nagrywanie wideo 4K30 i przechwytywanie serii 3 kl./s. Sensor jest dopasowany do stałego obiektywu Zeiss Distagon T*35mm f2.

Do sprzedaży wreszcie trafił kompaktowy Zeiss ZX1 kontrolowany przez system Android. Cena 6000 USD wydaje się jednak być mocną przesadą...

W aparacie wykorzystano migawkę irysową, 255-punktowy system AF, pokrętła ISO i fizycznego czasu otwarcia migawki, 0,7-calowy wizjer OLED 1080p i 4,3-calowy ekran dotykowy LCD 720p. Istnieją również gniazda słuchawkowe i mikrofonowe, a także gorąca stopka. ZX1 został zaprojektowany tak, aby mógł przechwytywać, edytować i udostępniać obrazy bezpośrednio w aparacie. Sprzęt posiada zintegrowany Adobe Lightroom CC w swoim interfejsie edycji, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko przerabiać obrazy w locie. Następnie mogą natychmiastowo przesyłać obrazy za pomocą wbudowanego Wi-Fi, Bluetooth i NFC, lub przechowywać je we wbudowanej pamięci flash o pojemności 512 GB.

Niestety Zeiss nic nie mówi o wykorzystanej wersji Androida. Jest to mocno zmodyfikowany system, więc nie jest to smartfon z obiektywem, co widzieliśmy już w przeszłości. Sama konstrukcja wydaje się dość ciekawa, jednak patrząc przez pryzmat ceny, szybko można zmienić zdanie. Biorąc pod uwagę, że to Zeiss, cena na poziomie 6000 USD nie powinna zaskakiwać, jednak zdaje się być mocno przesadzona, jak za kompaktowy aparat z Androidem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zeiss ZX1 trafił do sprzedaży. Kompaktowy aparat z pełną klatką, Androidem i Lightroomem za 6000 USD

 0