Zmodyfikował Steam Decka. Konsola otrzymała 32 GB RAM

Zmodyfikował Steam Decka. Konsola otrzymała 32 GB RAM

Ktoś widocznie stwierdził, że 16 GB RAM w Steam Decku to za mało. Konsola została bowiem zmodyfikowana, w rezultacie czego na pokładzie znalazło się aż 32 GB pamięci LPDDR5. Opublikowane zdjęcie wskazuje, że Steam Deck bez trudu wykrywa większą ilość pamięci.

Steam Deck z 32 GB RAM

Chociaż Steam Decka nie można nazwać słabym sprzętem, konkurencja nie śpi. Już teraz na rynku dostępne są handheldy oferujące chociażby lepszy układ APU, czy więcej pamięci operacyjnej. Jeden z posiadaczy konsoli od Valve widocznie stwierdził, że oferowane fabrycznie 16 GB pamięci to już za mało.

Wygląda na to, że konsola bez problemu rozpoznaje większą ilość pamięci.

Balázs Triszka opublikował tweeta, w którym pochwalił się udaną modyfikacją swojego egzemplarza Steam Decka. Konsola została przez niego wyposażona w dwukrotnie więcej RAM-u. Oprócz zdjęcia samej płytki z nowymi kośćmi, na których swoją drogą zostały jeszcze ślady po topniku, autor opublikował zdjęcie ekranu z widoczną specyfikacją urządzenia. Najbardziej interesującą nas linijką jest oczywiście ta dotycząca pamięci. Wygląda na to, że konsola bez problemu obsługuje większą ilość RAM, ponieważ rozpoznane zostało 30,2 GB.

Zabrakło testów

Niestety samo wykrycie większej ilości pamięci to za mało, aby mówić o kompletnym sukcesie. Zabrakło jakiegoś potwierdzenia stabilności Steam Decka po tej modyfikacji, na przykład w postaci benchmarku. Nie wiemy również czy taki zabieg poskutkował wzrostem wydajności handhelda. Krótko mówiąc, zabrakło zwyczajnie testów, choć niewykluczone, że autor modyfikacji takowe opublikuje. 

Temat modyfikacji Steam Decka jest dość popularny. Jakiś czas temu pisaliśmy nawet o możliwości wymiany fabrycznego ekranu na jednostkę o wyższej rozdzielczości oraz lepszych kolorach. Ponieważ konkurencyjna konsola ASUS ROG Ally pokazała, że się da, najpewniej druga generacja Steam Decka już fabrycznie zaoferuje lepszy wyświetlacz. Przy okazji warto też wspomnieć, że Valve rozpoczęło sprzedaż odnowionych Steam Decków, które są oczywiście oferowane w korzystniejszych cenach względem "nówek". 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zmodyfikował Steam Decka. Konsola otrzymała 32 GB RAM

 0