Znamy cenę ASUS ROG NUC z Core Ultra 9 i RTX 4070. Tanio nie jest

Znamy cenę ASUS ROG NUC z Core Ultra 9 i RTX 4070. Tanio nie jest

W sieci pojawiły się nowe szczegóły dotyczące pierwszego gamingowego komputera NUC z linii ASUS ROG. Do oferty jednego z niemieckich sklepów internetowych dodano model z procesorem Core Ultra 9 185H oraz kartą GeForce RTX 4070. Cena takiego zestawu może powalić.

Znamy cenę ASUS NUC 14 ROG

Po przejęciu komputerów NUC od Intela, ASUS mógł samodzielnie rozwijać rodzinę niewielkich pecetów. Jedną z nowości, jaką przygotował tajwański producent sprzętu było stworzenie gamingowej wersji NUC spod znaku ROG. Pierwsze doniesienia o tym komputerze zostały opublikowane jeszcze w lipcu 2023 roku, czyli na krótko po tym, jak ASUS przejął od Intela serię NUC. Na oficjalne ogłoszenie musieliśmy jednak poczekać do stycznia tego roku.

Teraz ROG NUC został dodany do oferty jednego z niemieckich sklepów.

Cena za ASUS NUC 14 ROG

Źródło: Proshop

 

Teraz ROG NUC został dodany do oferty jednego z niemieckich sklepów. Na ich stronie pojawił się model ASUS NUC 14 ROG wyposażony w procesor Intel Core Ultra 9 185H, kartę GeForce RTX 4070, 32 GB pamięci RAM DDR5 (2x16GB) oraz dysk o pojemności 1 TB. Trzeba dodać, że wspomniany RTX 4070 jest w tym przypadku laptopową wersją, której TGP zostało zablokowane do 115 W (z Dynamic Boost do 140 W). Specyfikacja odpowiada zatem laptopom z górnej półki. Cena za NUC 14 ROG to 2499 euro, co daje ponad 10 tysięcy złotych. Dostępność tego komputera spodziewana jest 10 kwietnia.

To tylko jedna z przygotowanych konfiguracji procesorowych

Intel Core Ultra 9 185H oferuje łącznie 16 rdzeni, z czego 6 to jednostki wydajnościowe. Grupa pozostałych 10 rdzeni składa się natomiast z 8 jednostek energooszczędnych (E-Core) oraz 2 energooszczędnych o niskim poborze mocy (LP E-Core). Procesor dysponuje także 22 wątkami, a jego szczytowe taktowanie wynosi 5,1 GHz.

Różne wersje procesorowe

Źródło: ASUS

 

Warto także dodać, że na stronie ASUS-a widnieje jeszcze jedna konfiguracja ze słabszym procesorem. Oprócz wersji z Core Ultra 9, ASUS zaplanował również wariant z Core Ultra 7 155H. Model ten oferuje dokładnie taką samą konfigurację rdzeni oraz wątków jak Core Ultra 9 185H. Różnice zobaczymy w zegarach oraz limitach mocy. Core Ultra 7 oferuje niższe taktowanie (maksymalnie 4,8 GHz), a jego wartość PBP (Processor Base Power) wynosi 28 W a nie 45 W jak w Core Ultra 9.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy cenę ASUS ROG NUC z Core Ultra 9 i RTX 4070. Tanio nie jest

 0