Znamy potencjalną datę debiutu Grand Theft Auto 6. Take-Two puszcza oko do graczy

Znamy potencjalną datę debiutu Grand Theft Auto 6. Take-Two puszcza oko do graczy

Temat Grand Theft Auto 6 nie znika z mediów i chociaż Rockstar Games nadal nie ujawnił swojej gry, to ostatnio podgrzał atmosferę i najpewniej strollował graczy za pomocą aktualizacji do GTA Online nawiązującej do szóstej odsłony serii. Teraz oko do graczy puszcza Take-Two.

Grand Theft Auto 6 z premierą w 2024-2025 roku?

17 maja 2023 roku mógł być pamiętną datą w historii gier. Tego dnia mogliśmy bowiem po raz pierwszy oficjalnie usłyszeć o Grand Theft Auto 6. Tak przynajmniej wskazywano, lecz wiemy już, iż plotka nie znalazła pokrycia w rzeczywistości. Strollować graczy postanowił Rockstar Games, który zamieścił w aktualizacji do GTA Online tajemniczy wpis nawiązujący do GTA 6. Nadal nie poznaliśmy konkretów, aczkolwiek za taki może uchodzić raport finansowy Take-Two wydawcy serii, a dokładniej jedna z zawartych w nim informacji. Take-Two zamierza uzyskać ponad 8 miliardów dolarów przychodów między 1 kwietnia 2024 a 31 marca 2025 roku. Zapowiedziano przy tym wydanie wielu tytułów. Oczywiście spekuluje się, że w przytoczonym okresie roku fiskalnego jednym z nich będzie GTA 6.

Jak sugeruje Take-Two GTA 6 może zadebiutować między 1 kwietnia 2024 a 31 marca 2025 roku.

Niewątpliwie te 8 mld USD to nie są pieniądze, które da radę wygenerować bez dużej premiery pokroju Grand Theft Auto 6. Oliwy do ognia dolewają słowa prezesa Take-Two, Straussa Zelnicka: „Patrząc na rok fiskalny 2025, jest to bardzo wyczekiwany rok dla naszej firmy. Przez ostatnie kilka lat przygotowywaliśmy nasze przedsiębiorstwo do wydania niezwykle solidnego zestawu projektów, które naszym zdaniem doprowadzą nas do jeszcze większego sukcesu. W roku podatkowym 2025 spodziewamy się wejść w tę nową erę, wprowadzając kilka przełomowych tytułów, które naszym zdaniem wyznaczą nowe standardy w naszej branży i umożliwią nam osiągnięcie ponad 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto i ponad 1 miliard dolarów w skorygowanych, nieograniczonych operacyjnych przepływach pieniężnych”.

Nie ma konkretnej wzmianki o GTA 6, ale nie ma wątpliwości, że gra przyniesie ogromne zyski Take-Two. Oczywiście nie zostaje nam nic innego jak tylko czekać na zapowiedź GTA 6, a ta może nastąpić jeszcze w tym roku. Debiut w roku 2024 lub 2025 jest jak najbardziej realny, choć w przeszłości za prawdopodobny wskazywano także 2026.

GTA 5 nadal zarabia krocie

Nic dziwnego, iż Rockstar Games nie spieszy się z prezentacją szóstej części kultowej serii skoro GTA 5 mimo 10 lat na rynku i przejścia kilku generacji konsol wciąż generuje niemały zysk. Według nowych danych tytuł sprzedał się łącznie w 180 mln egzemplarzy od czasu premiery w 2013 roku, co czyni go drugą najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów po Minecrafcie. Trzy miesiące wcześniej sprzedaż wynosiła 175 mln egzemplarzy, więc nadal mamy do czynienia z tendencją wzrostową. Za sukces Grand Theft Auto 5 odpowiada nie kampania fabularna, ale regularnie rozwijany tryb sieciowy GTA Online oraz przygotowana przez graczy modyfikacja GTA Roleplay pozwalająca stworzyć swoją postać i odgrywać wybraną rolę na serwerach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znamy potencjalną datę debiutu Grand Theft Auto 6. Take-Two puszcza oko do graczy

 0