Zobacz chłodzenia BOX dla procesorów AMD Ryzen

Zobacz chłodzenia BOX dla procesorów AMD Ryzen

Od dłuższego czasu wiadomo, że socket AM4 przeznaczony m.in. dla procesorów AMD Ryzen różni się od poprzedników rozstawem otworów montażowych. Nie powinno więc dziwić wprowadzenie odświeżonych, kompatybilnych z nowymi jednostkami chłodzeń BOX.

Na zbliżającą się wielkimi krokami premierę architektury Zen przygotowano trzy modele referencyjnych coolerów, różniące się oczywiście oferowaną wydajnością. Chińskiemu serwisowi Hardware Battle udało się uwiecznić je na fotografii. Dzięki legendzie naniesionej na rzeczone zdjęcie możemy przypisać owe radiatory do konkretnych wersji Ryzena. I tak oto układy o TDP równym 65 W będą oferowane w zestawie z nieco mniejszym odpromiennikiem ciepła od swych 95 W odpowiedników - czyli Ryzenów "X" wyposażonych dodatkowo w algorytm Extreme Frequency Range. Co ciekawe, na opisywanej fotce pojawia się jeszcze wydajniejsze rozwiązanie, opisane hasłem "High Performance". Zdaniem chińskich dziennikarzy ostatni z przedstawionych schładzaczy stanowi relatywnie wysokowydajne rozwiązanie na wzór dostępnego aktualnie AMD Wraith Cooler. 

Procesory AMD Ryzen trafią do sklepów z aż trzema różnymi chłodzeniami - każde z nich wygląda na podświetlone diodami LED.

AMD Ryzen

Warto zauważyć, że AMD jak nigdy wcześniej kładzie duży nacisk na wygląd swych BOXowych chłodzeń. Wszystkie coolery do Ryzenów, niezależnie od prognozowanej wydajności, zaoferują użytkownikom całkiem elegancką obudowę z czarnego tworzywa sztucznego i podświetlenie LED, najprawdopodobniej typu RGB. Raja Koduri, szef Radeon Technologies Group, przypadkowo potwierdził to na łamach serwisu Tweeter, zamieszczając zdjęcie uruchomionego komputera wyposażonego właśnie w procesor Ryzen ze standardowym coolerem. Platforma prezentowana przez przedstawiciela świeci intensywnym różowym światłem. Część zachodnich dziennikarzy podejrzewa, że barwa iluminacji zależna jest od odczytu z czujnika temperatury. Niemniej póki co nikt takiej teorii jednoznacznie i wiarygodnie nie potwierdził. 

AMD Ryzen

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zobacz chłodzenia BOX dla procesorów AMD Ryzen

 0