ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm - karta, która robi wrażenie

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm - karta, która robi wrażenie

ZOTAC postanowił rozszerzyć swoją ofertę kart graficznych o nowy autorski model flagowego Turinga. ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm, bo o nim tu mowa, to sprzęt skierowany do wymagających użytkowników, którzy celują w produkty z najwyższej półki, dlatego też producent położył w tym przypadku duży nacisk nie tylko na osiągi i efektywny system chłodzenia wodą, ale także na wzornictwo i innowacyjność. Dzięki temu karta graficzna może pochwalić się naprawdę nietuzinkowym wyglądem i całkowicie nowym coolerem, bazującym na chłodzeniu cieczą, a także 16+4 fazami zasilania. Nie da się ukryć, że ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm pozytywnie wyróżnia się na tle konkurentów, w tym innych modeli opartych o topowe GPU w ofercie NVIDII.

ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm wyróżnia się na tle konkurentów, w tym innych modeli opartych o topowe GPU w ofercie NVIDII nie tylko wyglądem, ale i zastosowanym coolerem.

Warto zacząć od tego, że zastosowany tu blok wodny w pełni osłania oraz odprowadza ciepło ze wszystkich elementów karty i wykonany został przy użyciu technologii precyzyjnego grawerowania oraz cięcia laserowego. Producent chwali się, że jest to całkowita nowość w procesie opracowywania designu karty i sprawia, że rzeźbione krawędzie i dodana faktura powierzchni nadają akrylowej bryle bloku wodnego wyraźny trzeci wymiar, pozwalając uchwycić przechodzące przez niego światło. Ponadto system podświetlenia zaktualizowano do wersji SPECTRA 2.0, dzięki czemu możliwe jest bardziej zaawansowane sterowanie diodami RGB LED z poziomu najnowszego oprogramowania FireStorm. Możemy dostosować jasność i tryby oświetlenia w dwóch niezależnych strefach lub zsynchronizować obie strefy ze sobą, tworząc jeden system iluminacji. Co więcej, za sprawą wbudowanej pamięci, preferowane ustawienia oświetlenia zostaną zapamiętane na stałe.

ZOTAC podkreśla także, że w konstrukcji chłodzenia wodnego z serii ArcticStorm wykorzystano bezpośredni styk chłodnego, niklowanego, wykonanego z miedzi bloku, w którym wydrążono precyzyjnie 0,3-milimietrowe mikro-kanaliki pozwalające uzyskać maksymalną wydajność odprowadzania ciepła. Całość usztywnia i wzmacnia mechanicznie metalowa płyta tylna, a blok wodny wyposażono w standardowe, umieszczone poziomo tyłem do siebie, złączki z gwintem G1/4. Dzięki temu ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm jest kompatybilny z szeroką gamą dostępnych na rynku systemów chłodzenia cieczą. Do zestawu dołączono również parę złączek choinkowych przystosowanych do węży o średnicy 10 mm. Karta powinno wkrótce trafić do sprzedaży, ale ZOTAC nie ujawnia jeszcze jej ceny (ta na pewno będzie wyższa od standardowych modeli RTX 2080 Ti).

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm - karta, która robi wrażenie

 0