Zotac GTX 1080 AMP! oraz AMP! Extreme w obiektywie aparatu

Zotac GTX 1080 AMP! oraz AMP! Extreme w obiektywie aparatu

Premiera karty opartej na pełnym rdzeniu Pascal GP104 już jutro, a tymczasem mamy kolejne przecieki dotyczące niereferencyjnych odmian nowego GPU. Przed momentem informowałem o wariacji Xtreme Gigabyte'a, a tymczasem redakcja VideCardz udostępniła zdjęcia dwóch nowych modeli firmy Zotac. Względem chłodzeń stosowanych na poprzedniej generacji kart graficznych mamy parę zmian.

Obydwa modele - jeden z dwoma wentylatorami, drugi wyposażony jest w trzy sztuki - posiadają system chłodzenia IceStorm z obudową Carbon ExoArmor. Została ona trochę bardziej wyprofilowana i sprawia wrażenie agresywnej. Nowością są paski LED o nazwie Spectra, które znajdziemy na brzegach obudowy. Użytkownik może je dostosować według własnych potrzeb z poziomu oprogramowania FireStorm. Karty posiadają również technologię Freeze, która odpowiada za półpasywną pracę chłodzenia oraz PowerBoost, która ma za zadanie minimalizować wahania mocy i zwiększyć stabilność platformy. Seria AMP! od Zotaca jest wyposażona w backplate, a laminat kart jest zmodyfikowany i posiada on dwa złącza 8-pin służące do jej zasilenia. Dla przypomnienia model referencyjny używa tylko jednego takiego wejścia.

Niestety, nie wiemy zbyt wiele o dokładnej specyfikacji wariacji GTX-a 1080 od Zotaca. Wszystko może jednak zmienić się podczas trwania targów Computex 2016, gdzie mają zostać one oficjalnie zaprezentowane. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac GTX 1080 AMP! oraz AMP! Extreme w obiektywie aparatu

 0