ZOTAC prezentuje karty graficzne GeForce GTX 1660 Ti

ZOTAC prezentuje karty graficzne GeForce GTX 1660 Ti

Kilka dni temu NVIDIA zaprezentowała model karty graficznej GTX 1660 Ti bazujący na architekturze Turing. Niestety w przeciwieństwie do lepszych przedstawicieli serii RTX, nie znajdziemy tu najnowszych rozwiązań technologicznych takich jak ray tracing czy DLSS. Nie oznacza to, że zakup tego GPU jest nieopłacalny, ponieważ NVIDIA zdecydowała się pogodzić odpowiednią wydajność z rozsądną ceną. Jednym z pierwszych producentów przedstawiających swoje wersje GTX 1660 Ti oraz GTX 1660 Ti AMP jest doskonale wszystkim znany ZOTAC. Cechą wyróżniającą wspomniane produkty jest nowa konstrukcja wykonanego z aluminium radiatora - ten pokrywa nie tylko całą powierzchnię karty, ale również charakteryzuje się dwoma oddalonymi i przesuniętymi względem siebie wentylatorami o średnicy 70 mm i 80 mm.

Chociaż GeForce GTX 1660 Ti mogą nie dorównywać lepszym układom z serii RTX, to producent zachował odpowiedni stosunek ceny do wydajności.

ZOTAC prezentuje karty graficzne GeForce GTX 1660 Ti

Podobnie jak w przypadku serii kart graficznych MINI, jeden z wentylatorów odpowiada za optymalizację ciśnienia statycznego, dzięki czemu zwiększono ciśnienie tłoczonego powietrza, podczas gdy drugi, większy, maksymalizuje jego przepływ. Architektura Turing pozwala przetwarzać 1,5x więcej instrukcji w jednym takcie zegara, a także charakteryzuje się 1,4x większą wydajnością energetyczną w stosunku do układów Pascal. W rezultacie, przy poborze mocy wynoszącym zaledwie 120 W, GTX 1660 Ti zapewnia najlepszą wydajność energetyczną spośród wszystkich procesorów graficznych w swojej klasie. Pod względem wizualnym karta graficzna GeForce GTX 1660 Ti od ZOTAC charakteryzuje się w pełni neutralnymi barwami, dzięki czemu bez problemu wkomponuje się do dosłownie każdego zestawu komputerowego.

ZOTAC prezentuje karty graficzne GeForce GTX 1660 Ti

Nowe modele zgodne są ze specyfikacjami VR Ready i Game Ready oraz gotowe są, za sprawą wyposażenia ich w złącze HDMI 2.0b i trzy porty DisplayPort 1.4, do jednoczesnego wyświetlania obrazu na wielu ekranach. Wyjątkowo kompaktowe rozmiary, karta ma zaledwie 173 mm długości, sprawiają zaś, że ZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 Ti bez problemu zmieści się w 99% dostępnych na rynku systemów komputerowych. Mierzący 209,6 mm model 1660 Ti AMP wyposażony jest w układ chłodzenia IceStorm 2.0 z dwoma wentylatorami o średnicy 90 mm, metalową, otaczającą kartę dookoła tylną płytę mocującą i fabrycznie podkręcony procesor graficzny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZOTAC prezentuje karty graficzne GeForce GTX 1660 Ti

 0