Zotac prezentuje komputer do gier VR, który można nosić na plecach. Specyfikacja jednak nieco dziwi

Zotac prezentuje komputer do gier VR, który można nosić na plecach. Specyfikacja jednak nieco dziwi

Zwykłe komputery ograniczają możliwości wykorzystania zestawów VR do pomieszczenia, w którym się znajdują. Zotac umożliwia jednak przejście do wirtualnej rzeczywistości niezależnie od miejsca, dzięki wydajnemu komputerowi, który można nosić jak plecak. 

 Zotac VR GO 4.0 to pełnowymiarowy, mobilny komputer do gier w formie plecaka. Jak sama nazwa wskazuje, jest to czwarta generacja komputerów do noszenia tego producenta. Urządzenie można położyć na biurku jak zwykły PC, albo podpiąć do szelek i cieszyć się VR poza domem. Zestaw posiada również dwa akumulatory, które można wymieniać podczas pracy urządzenia. Akumulator 6000 mAh pozwala na około 50 minut zabawy, ale można je wymieniać "w locie" bez wyłączania komputera, co wydłuża ten czas o tyle, ile kupimy akumulatorów oraz ile jesteśmy w stanie unieść i na ile nas stać. Akumulatory do wcześniejszych wersji kosztują około 150 USD, więc tutaj będzie podobnie.

Cały zestaw PC i do tego akumulator na plecach? Takie rozwiązanie najlżejsze nie jest, ale ma zapewniać pełną mobilność.

Jeśli chodzi o specyfikację komputera, to jest ona dość nietypowa jak na najnowszy sprzęt gamingowy. Zaskoczeniem jest tutaj mobilny procesor Tiger Lake Core i7-11800H 11. generacji o TDP 45 W. Dlaczego Zotac nie wybrał Alder Lake? Nie wiadomo. Również GPU jest dziwnym wyborem, bo Zotac postawił na "profesjonalną" kartę Nvidia Ampere RTX a4500 z 16 GB pamięci VRAM. Tego rodzaju GPU wybiera się do uruchamiania profesjonalnych aplikacji obliczeniowych, a nie gier. 

Wyjaśnienie takiego  wyboru podzespołów jest jednak dość proste. Zotac oferuje taką samą konfigurację w swojej stacji roboczej SFF. Firma najwyraźniej stosuje ten sam sprzęt dla różnych projektów, wskazując,  że poszli nieco na łatwiznę. Pozostałe elementy to  16 GB pamięci DDR4 SO-DIMM, dysk SSD M.2 o pojemności 512 GB, Wi-Fi 6e i wszystkie typowe opcje łączności. Oczywiście nie obyło się bez RGB, które są nieodłącznym elementem gamingowego zestawu. Warto dodać, że  zestaw na plecach waży około 5 kg.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac prezentuje komputer do gier VR, który można nosić na plecach. Specyfikacja jednak nieco dziwi

 0