ZOTAC sprzedał blisko 20 tys. kart RTX 3080 Trinity tylko na Amazonie. Na dostawy poczekamy

ZOTAC sprzedał blisko 20 tys. kart RTX 3080 Trinity tylko na Amazonie. Na dostawy poczekamy

Premiera karty graficznej GeForce RTX 3080 na pewno nie będzie najlepiej wspominana przez graczy, szczególnie tych, którzy mimo usilnych prób nie byli w stanie zamówić nowego flagowca NVIDII. Praktycznie cały pierwszy rzut karty wyprzedał się na pniu, w zaledwie kilka sekund, co zdaniem wielu osób wynika z faktu, że był bardzo mały. Co więcej, potwierdzono, że spekulanci wykorzystywali boty do składania zamówień nawet w oficjalnym sklepie Zielonych. Co prawda producent wystosował komunikat, w którym zapewnił, że będzie ręcznie weryfikował każde zamówienie, ale zapewne na niewiele się to zda i większość zainteresowanych będzie musiała obyć się smakiem, wyczekując kolejnej partii dostarczonej przez NVIDIĘ. Tymczasem partnerzy firmy spodziewają się tysięcy egzemplarzy, które wkrótce trafić mają na rynek, co powinno nieco poprawić sytuację.

Amazon pomimo bardzo ograniczonych zapasów i za sprawą błędu w systemie, przyjął zamówienia przedsprzedażowe na model ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity w ilości blisko 20 tysięcy sztuk.

ZOTAC sprzedał blisko 20 tys. kart RTX 3080 Trinity tylko na Amazonie. Na dostawy poczekamy

Z ciekawą sytuacją mieliśmy zaś do czynienia u naszych zachodnich sąsiadów, ponieważ niemiecki Amazon pomimo bardzo ograniczonych zapasów i za sprawą błędu w systemie, przyjął zamówienia przedsprzedażowe na model ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity w ilości blisko 20 tysięcy sztuk. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że oczywiście producent nie ma takiej liczby kart i nie będzie mieć w najbliższej przyszłości. ZOTAC przyznał za pośrednictwem Twittera, że zamówienia będą musiałby być anulowane, w innym wypadku oczekiwanie może wynosić miesiąc lub nawet dłużej. Oczywiście obecna sytuacja na rynku europejskim spowodowała, że ceny kart RTX 3080 są mocno zawyżone. I tak, modele takie jak ASUS TUF, których sugerowana cena to 699 EUR, sprzedawane są najtaniej po 799 EUR. Oczywiście jeszcze gorzej wygląda to na wszelkich portalach aukcyjnych, gdzie spekulanci odsprzedają swoje egzemplarze po zawrotnych kwotach. 

Wracając do ZOTACa i jego RTX 3080 Trinity, model ten w pierwszych testach wypadł o 1-3% słabiej od Founders Edition, czyli referenta NVIDII. W miniony weekend przedstawiciel chińskiej firmy w USA dość niefortunnie skomentował tę sytuację na Reddicie, gdzie napisał, że zdecydowano się na taki zabieg specjalnie, by odróżnić modele z wyższej półki od bazowego Trinity, co przez wielu zinterpretowane zostało jako celowe obniżanie wydajności. Autor więc szybko postanowił rozwinąć myśl: “W temacie wydajności nie mamy pewności, dlaczego karta uzyskuje takie osiągi w pierwszych testach. Otrzymaliśmy informacje, że 3080 Trinity w rzeczywistości pokonuje FE w niektórych testach, więc możemy mieć do czynienia z szerokim zakresem zróżnicowania w tym względzie lub dużą niespójnością. Nie mamy jeszcze pewności, ale wciąż czekamy na wiele recenzji i dotychczas otrzymaliśmy tylko pierwsze opinie, więc jest za wcześnie na ostateczne wnioski. Wszystkie komentarze są jednak dla nas bardzo ważne, zarówno te pozytywne, jak i negatywne”. Warto też odnotować, że ZOTAC ma w swojej ofercie model Trinity OC, który powinien wypadać lepiej niż wariant bez OC w nazwie i Founders Edition.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: ZOTAC sprzedał blisko 20 tys. kart RTX 3080 Trinity tylko na Amazonie. Na dostawy poczekamy

 0