Zotac wkracza na rynek handheldów. Zone to nowy konkurent Steam Decka i ASUS i ROG Ally

Zotac wkracza na rynek handheldów. Zone to nowy konkurent Steam Decka i ASUS i ROG Ally

Na rynku handheldów mamy kilku graczy, do których dołącza producent kart graficznych Zotac. Firma ogłosiła, że zaprezentuje swoją mobilną konsolę do grania w czerwcu.

Zotac wkracza na rynek handheldów. Zone to gamingowe urządzenie mobilne, które będzie szerzej pokazane podczas targów Computex 2024 w dniach 4-7 czerwca. Firma nie podała więc szczegółów, ale ujawniła, że sprzęt zostanie wyposażony w 7-calowy wyświetlacz AMOLED, co czyni go jednym z niewielu handheldów obok Nintendo Switch i Steam Deck, które posiadają taki ekran.

Zotac Zone to nowy konkurent Steam Decka, ASUS Rog Ally, który zostanie w pełni zaprezentowany na targach Computex 2024.

Sugerowano, że Zotac Zone otrzyma procesor Intela, a dokładniej Core Ultra 100 lub 200, co byłoby nietypowym krokiem, ponieważ producenci takich urządzeń stosują SoC AMD.

Niespodzianki jednak nie ma, a Zotac potwierdził, że sprzęt dostanie APU AMD Ryzen, aczkolwiek nie wiadomo jaki model. Pewnie będzie to Ryzen Z1 lub jego mocniejsza wersja Ryzen Z1 Extreme.

Oprócz tego sprzęt będzie miał dwustopniowe triggery, a z tyłu obudowy pojawią się dodatkowe przyciski i pasek LED. Cena, premiera i dokładne parametry nie są znane. Na pełną zapowiedź trzeba czekać do 4 czerwca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac wkracza na rynek handheldów. Zone to nowy konkurent Steam Decka i ASUS i ROG Ally

 0