Zuckerberg przenosi Horizon Worlds na smartfony. "Metaświat powinien być dostępny dla każdego"

Zuckerberg przenosi Horizon Worlds na smartfony. "Metaświat powinien być dostępny dla każdego"

Mark Zuckerberg, CEO Meta Platforms rozszerza dostępność platformy „Meta Horizon Worlds” na smartfony, co oznacza zniesienie wielu ograniczeń i konieczności posiadania gogli rzeczywistości wirtualnej (VR).

Meta obecnie dąży do zrównoważenia swoich strat i dlatego rozszerza funkcje i usługi związane z metaświatem.

Meta Horizon Worlds, która została uruchomiona w grudniu 2021 roku, to trójwymiarowa platforma społecznościowa VR, oparta na awatarach, zapewniająca użytkownikom wrażenia metaverse. Rozszerzenie dostępności na smartfony jest częścią strategii Marka Zuckerberga, który dąży do udostępnienia metaświata jak największej liczbie osób na całym świecie. Obecnie platforma Horizon Worlds jest dostępna w Kanadzie, Francji, Islandii, Irlandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA. Plany dotyczące rozszerzenia dostępności na inne lokalizacje, pozostają na razie niejasne. Osoby w tych kwalifikujących się lokalizacjach mogą teraz pobrać aplikację Horizon Worlds, stworzyć swoje awatary i wejść do wirtualnego ekosystemu platformy, gdzie mogą uczestniczyć w grach i komunikować się z innymi członkami społeczności.

„Metaświat powinien być dostępny dla każdego — bez względu na to, z jakiego urządzenia korzysta.

W roku 2021 Mark Zuckerberg dokonał rebrandingu marki rodziny aplikacji społecznościowych, zmieniając nazwę z Facebooka na Meta. Koncentrując się na przyszłości firmy i dostosowaniu jej do metaświata. Mimo tego Meta nadal odnotowuje straty w swoim dziale związanym z metaświatem od czasu jego uruchomienia.

Reality Labs, oddział Meta odpowiedzialny za metaświaty, zanotował w ubiegłym roku straty wynoszące aż 13,7 miliarda dolarów. W swoim ostatnim ogłoszeniu wyników finansowych Meta nie ujawniła dokładnej kwoty strat w danym kwartale, jednak firma podała, że jej jednostka zajmująca się metaświatem (Metaverse) przewiduje większe straty w nadchodzących latach.

Wprowadzanie Horizon Worlds na smartfony i komputery stacjonarne odbywa się obecnie etapami. Firma ogłosiła: "Na razie wszystko jest w fazie testów, więc dostęp do Horizon Worlds na urządzeniach mobilnych i w internecie może jeszcze nie być dostępny. Wczesny dostęp zostanie wprowadzony stopniowo, w miarę zbierania opinii i dalszego rozwoju doświadczenia. W nadchodzących tygodniach i miesiącach będziemy mieli więcej informacji do przekazania."

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zuckerberg przenosi Horizon Worlds na smartfony. "Metaświat powinien być dostępny dla każdego"

 0