Zuckerberg uważa, że do końca dekady w metawersum znajdzie się miliard użytkowników

Zuckerberg uważa, że do końca dekady w metawersum znajdzie się miliard użytkowników

Mark Zuckerberg udzielił wywiadu, w którym wypowiadał się na różne tematy związane z metawersum. Wirtualny świat ma być przełomem w cyfrowym świecie. Tak dużym, że gigant nawet zmienił nazwę na Meta, aby lepiej pokazywać kierunek, w którym podążają.

Zuckerberg powiedział, że ma nadzieję do końca dekady przyciągnąć co najmniej miliard ludzi do metawersum. Ponadto sądzi, że każda z tych osób będzie wydawać setki dolarów rocznie na cyfrowe dodatki. Oszacował, że ludzie będą "kupować towary cyfrowe, treści cyfrowe, różne rzeczy, aby wyrazić siebie". Te cyfrowe towary mogą również obejmować ubrania awatara, wirtualne dekoracje domu lub przedmioty do dekoracji wirtualnej sali konferencyjnej. Zuckerberg chce uruchomić ogromny rynek w metawersum, który przyniesie mu gigantyczne zyski. Do roku 2030 jest jednak jeszcze daleko.

Mark Zuckerberg chce, żeby do 2030 roku w metawersum znalazł się miliard użytkowników. Potem nastąpi czas intensywnej monetyzacji.

Zuckerberg uważa, że ​​metawersum ostatecznie będzie miało "ogromną gospodarkę", szczególnie dla twórców. Jest to dość niepokojące stwierdzenie, bo Meta już jest mocno krytykowana za ogromne prowizje ze sprzedaży treści generowanych przez użytkowników w grze Horizon Worlds. Opłaty są tak wysokie, że nawet ​​Tim Cook z Apple nazwał Zuckerberga hipokrytą. CEO Facebooka powiedział, że metawersum będzie podążać tą samą trajektorią, co Facebook i Instagram. Chce on zdobyć ogromną bazę użytkowników, zanim zacznie skalować monetyzację.

Zuckerberg powiedział również, że firma może potrzebować własnego systemu operacyjnego dla metawersum. Apple podobno pracuje również nad podobnym przedsięwzięciem nazwanym rOS czyli Reality Operating System. Prawdopodobnie obie firmy staną się bezpośrednimi konkurentami, kiedy Apple w końcu wyda zestaw do wirtualnej rzeczywistości (VR). Póki co działania Zuckerberga to jedynie marketing. Sprzedaje on wizję, której urzeczywistnienie jest dość odległe. Jak dotąd zajmujący się VR dział Reality Labs generuje koszty, które wyniosły 10 mld USD tylko w zeszłym roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zuckerberg uważa, że do końca dekady w metawersum znajdzie się miliard użytkowników

 0