Premiery gier w czerwcu. Diablo Immortal nadchodzi!

Premiery gier w czerwcu. Diablo Immortal nadchodzi!

Przygotowania do ciepłych dni nabierają rozmachu. Przed nami lato - a to oznacza, że poza letnią pogodą potrzebujemy też letnich gier. I faktycznie, tym razem trochę się w tym temacie zadziało. Będzie bardzo kolorowo, zabawnie i na pewno ciekawie dla osób, które uwielbiają wybijać potwory. Czy to w piłkarskim Mario, czy też w dodatku do Monster Huntera, albo zupełnie nowym Diablo - “pracy” przy ekranie nikomu nie zabraknie. Warto też podkreślić, że nowi gracze będą mogli w końcu zacząć rywalizować w Fall Guys, wraz z przejściem gry w na darmowy model dystrybucji (Free to Play). Szykujcie odpowiednie sprzęty, wyposażcie się w zimne napoje i dobre zasłony. Będzie grane jakby był środek jesieni! Oczywiście jeżeli jesteście otwarci na produkcje z dużym dystansem i powroty do klasyki. Mamy taką epokę, że miesiąc bez jakiegoś remake’u lub konwersji jest miesiącem straconym.

  Top 10 - Najlepsze gry początku 2022 roku

Najlepsze gry w czerwcu 2022 to:

 • Diablo Immortal 
 • Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords 
 • Mario Strikers: Battle League 
 • Fall Guys: Ultimate Knockout 
 • Sonic Origins 
 • Fire Emblem Warriors: Three Hopes 
 • Monster Hunter Rise: Sunbreak 

Diablo Immortal - 2 czerwca

Nadszedł ten moment - Diablo ląduje na Androidzie i iOS. Ale, ale - piszemy tu o tym, bo Immortal będzie dostępne także na PC. Gra została zapowiedziana niemal cztery lata temu i została całkowicie zmasakrowana w tamtym momencie. Czas jednak upłynął, z graczy zeszła para i okazuje się, że nie jest taki straszny ten Diabełek. Warto będzie sprawdzić, jak w darmowej odsłonie zaprezentuje się historyczny przebój Blizzarda, projektowany z myślą o kontroli dotykiem. Będzie sześć klas postaci, tona wyzwań, nieprzerwane eventy i oczywiście zalew wypadającego nam pod nogi oręża oraz edytor postaci. Dlatego też, mimo kręcenia nosem - przy bardzo niepewnym statusie Diablo IV - warto będzie spojrzeć w stronę tej produkcji.

 • Rodzaj: Akcja, RPG   
 • Platformy: PC, iOS, Android  (za darmo)
 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, grafika Geforce GTX 460
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 770

Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords - 8 czerwca

KOTOR 2 nie jest grą pierwszej świeżości - nie będziemy się oszukiwać. Ukazanie się tej wyjątkowej gry Bioware na Nintendo Switch to jednak wydarzenie, któremu trzeba przyjrzeć się bliżej. To zwyczajnie wspaniałe, że po niemal 18 latach taka gra może ukazać się na przenośnej konsoli. Każdy fan Gwiezdnych Wojen powinien zainteresować się tym tytułem i od razu wskoczyć w wir wyborów między dobrem i złem. Machanie mieczem świetlnym, zawiązywanie sojuszy, granie w karty, podróże po fantastycznym świecie ze swoją drużyną… to po prostu słodka klasyka. Taka, która nigdy się nie znudzi. I nie potrzeba tu grafiki nowej generacji, by móc to poczuć. Jak chcecie sobie przypomnieć szczytowe chwile BioWare to właśnie tutaj.

 • Rodzaj: RPG, Akcja   
 • Platformy: Switch (79,00 PLN)

Mario Strikers: Battle League - 10 czerwca

Nareszcie! Po latach grania w golfa, tenisa i ścigania się gokartem Mario wraca na futbolowe boiska. Oczywiście jest to wersja tego sportu przystosowana do niesamowitych możliwości jego ekipy - czyli długich wślizgów, strzałów zapalających piłkę i łokci fruwających na wysokości nosa. Rozbudowana customizacja i turnieje, dużo elementów RPG, nieskończenie grywalny multiplayer i zabójcza dynamika pojedynków 5 na 5 to dokładnie to, czego szukacie. To dopiero trzecia odsłona Mario Strikers i pierwsza od 17 lat, więc nie dajcie się namawiać. Po prostu dobrze się bawcie.

 • Rodzaj: Sportowa   
 • Platformy: Switch (199,00 PLN)

Fall Guys: Ultimate Knockout - 21 czerwca

Ekipa Mediatonic dostarczyła przeboju, którego nikt się nie spodziewał. Mieszanka wirtualnej wersji teleturnieju w stylu Ninja Warrior i Takeshi’s Castle była nie tyle niespodziewanym, co zasłużonym przebojem. To, co się teraz wydarzy, możemy potraktować jako kolejną premierę, gdyż nie dość, że od 21 czerwca Fall Guys: Ultimate Knockout trafi na Switcha, Xboksy i PS5, to jeszcze stanie się darmową grą! Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tym szalonym wyścigu. A ponieważ jest to produkcja cały czas wspierana - mająca aż sześć sezonów od 2020 - to zawartości będzie tu na o wiele dłużej niż kilka wieczorów. Jak widać następstwa wpadnięcia w ręce Epic potrafią wyjść na dobre. Amerykański gigant doskonale zbiera takie tytuły w swym portfolio, mając już w nim przecież Rocket League i oczywiście Fortnite.

 • Rodzaj: Akcja, battle royale   
 • Platformy: PC, PS5, Switch, Xbox (za darmo)
 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5, 8 GB RAM, grafika Geforce GTX 660 
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Niepotwierdzone

Sonic Origins - 23 czerwca

Powroty do klasycznych gier zawsze lepiej smakują, kiedy są odpowiednio złożone, odświeżone i obdarzone dodatkową dawką miłości. Dzięki kolekcji Sonic Origins będziemy mogli jeszcze raz (lub po raz pierwszy) przeżyć cztery pierwsze odsłony przygód bardzo szybkiego i bardzo niebieskiego jeża. Kultowi bohaterowie, absolutnie fantastyczne poziomy, tona okazji do popisania się umiejętnościami i ikoniczna muzyka - tu wszystko jest na miejscu. Więc nawet jeżeli inne platformówki grają wam obecnie w duszy, to pamiętajcie, że Sonic wciąż was potrzebuje.

 • Rodzaj: Platformowa   
 • Platformy: PC (179,00 PLN), PS4, PS5 (179,00 PLN), XOne, Xbox Series (179,00 PLN)
 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i5-2400, 6 GB RAM, grafika Geforce GTX 760   
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-4570, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 770

Fire Emblem Warriors: Three Hopes - 24 czerwca

Połączenie walki z setkami wrogów, elementów RPG i fantazyjnej, pełnej serca gromady postaci z serii Fire Emblem? To musi się udać. Nowa odsłona Fire Emblem Warriors, z podtytułem Three Hopes oferuje różne scenariusze do poprowadzenia i solidną dawkę epickiej przygody. Oczywiście wszystko to wciąż będzie zawierać się w szkielecie serii Warriors, od lat dopracowywanym przez studio Omega Force. Jeżeli kochacie epickie walki, miecze, zdrady i awanturnicze epopeje to jesteście w dobrym miejscu. Wciskania setki razy przycisku „atak” również tu nie zabraknie.

 • Rodzaj: Akcja
 • Platformy: Switch (239,00 PLN)

Monster Hunter Rise: Sunbreak - 30 czerwca

Zgodnie z tradycją serii Monster Hunter, dodatki przygotowywane do tych gier są olbrzymie i ociekające zawartością. Sunbreak dodaje do MH:Rise zupełnie nową kampanię i potwory, oraz masę usprawnień podstawowych mechanik gry. Jeżeli zatem najbardziej przystępna, najciekawsza i nastawiona na akcję odsłona MonHuna może być jeszcze większa i jeszcze lepsza to trudno o inny wybór niż sięgnięcie do portfela. Oczywiście, jak to w japońskich grach - do dyspozycji dostajemy też masę kosmetycznych zmian, które pozwolą jeszcze lepiej wyrazić nasz styl gry. Dowodem na to jak duże jest to rozszerzenie na pewno jest także jego cena - praktycznie taka sama jak ceny premierowych gier. Z jednej strony trochę to boli, z drugiej oznacza, że Capcom jest naprawdę pewny siebie. A lubimy ekipy, które to potrafią.

 • Rodzaj: Akcja, RPG
 • Platformy: PC (179,00 PLN), Switch (179,00 PLN)
 • Wymagania sprzętowe minimalne: Intel Core i3-4130, 8 GB RAM, grafika Geforce GT 1030
 • Wymagania sprzętowe rekomendowane: Intel Core i5-4460, 8 GB RAM, grafika NVIDIA GTX 1060
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiery gier w czerwcu. Diablo Immortal nadchodzi!

 0