Dobry fotel gamingowy powinien być wytrzymały, funkcjonalny i komfortowy! Poznajcie KFA2 GC-03

Dobry fotel gamingowy powinien być wytrzymały, funkcjonalny i komfortowy! Poznajcie KFA2 GC-03

Niewiele dzieje się w świecie mebli przeznaczonych na segment gamingowy. Niewiele dziać się też musi, ponieważ sprawdzoną już formę można co najwyżej lekko ulepszać i nazwać tego wadą nie można. Ot, tak po prostu – fotel gamingowy jest zazwyczaj komfortowy, wytrzymały i funkcjonalny. KFA2 wprowadza jednak małe ulepszenie w standardowym projekcie i widać to pod postacią KFA2 GC-03. Czym się charakteryzuje i czy warto nań postawić?

Marki KFA2 nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Znana przede wszystkim z produkowania wysokiej jakości wersji kart graficznych NVIDIA GeForce oraz budżetowych peryferiów komputerowych wcześniej istniała pod nazwą GALAX i tę zapewne kojarzą już fani sprzętu PC. Tak czy owak, mieliśmy już przyjemność testować wiele urządzeń tego producenta i przy każdym chwaliliśmy go za stosowanie bardzo agresywnej polityki cenowej, przez co konkretny sprzęt odznaczał się nietuzinkowym stosunkiem ceny do jakości. Dokładnie w ten sam sposób KFA2 podszedł do tematu nowego fotela gamingowego w ofercie, czyli GC-03.

 

GC-03, gdzie GC to Gaming Chair (fotel gamingowy), a 03 to rewizja (wcześniej były 01 i 02), to bardzo przyjemne uproszczenie nazewnictwa i powiew świeżości wśród koślawych terminów opisujących konkretne produkty. W przypadku tego modelu możemy liczyć na wszystkie cechy dobrego fotela – szeroki zakres regulacji, wytrzymałą, stalową konstrukcję, ergonomiczny profil siedziska i oparcia, łatwą konserwację dzięki odporności na zachlapania, i zbierania plam oraz przyjemny dla oka wygląd.

Nasz kręgosłup nie ma ostatnio lekko. Pracujemy w pozycji siedzącej przez dobre kilka godzin jedynie zmieniając pozycję, a później jeszcze w ten sam sposób oglądamy ulubiony serial czy gramy w gry. Solidne siedzisko ma zatem ogromne znaczenie i jeśli chcemy w przyszłości uniknąć problemów zdrowotnych, powinniśmy zadbać o to, by siadać na wysokiej jakości produkcie. Najzwyklejsze krzesła za kilka stówek niezbyt zatem nadają się do pracy czy rozrywki i zdecydowanie lepiej sięgnąć po ergonomiczny fotel o wyprofilowanej konstrukcji. Najlepsze siedziska kosztują dziś krocie, ale na szczęście kupno gamingowego fotela nie wiąże się z aż tak dużym wydatkiem, na co idealnym przykładem jest właśnie KFA2 GC-03.

KFA2 GC-03 – specyfikacja:

 • Materiał wykończenia: Skóra ekologiczna i poliester
 • Materiał korpusu: stal
 • Kolor: Niebieski lub szary
 • Maks. Obciążenie: 170 kg
 • Rekomendowany wzrost: 170 cm
 • Podparcie: Profilowane dla lędźwi, dodatkowa poduszka pod głowę
 • Wymiary siedziska: 56 x 56 cm
 • Wymiary podparcia: 80-53 cm
 • Podłokietniki: 4D
 • Regulacja oparcia: 90-180 stopni
 • Podnośnik: Klasa 4 SGS
 • Cena: 1299 zł

KFA2 GC-03 korzysta ze znanego wszystkim projektu gamingowych foteli i wyposażono go w wysokiej jakości piankę umiejscowioną w newralgicznych miejscach. W miejscach tych, czyli tam, gdzie dochodzi do kontaktu z naszą skórą, umieszczono również oddychający, odporny na wilgoć materiał, co powinno dodatkowo zwiększyć komfort podczas długich posiedzeń przed monitorem. Cieszy fakt, że zrezygnowano tutaj z ekologicznej skóry, którą znaleźć można jedyne na zewnętrznych warstwach oparcia i siedziska. Fotel możemy zakupić w dwóch kolorach – niebieskim lub szarym.

KFA2 postawił na ergonomiczną, klasyczną formę kubełkowego fotela sportowego, choć oczywiście ma to wyłącznie podłoże w designie, ponieważ samo profilowanie oznacza, że najważniejszym dla producenta aspektem jest komfort i jakość. I tak, siedzisko ma 56 x 56 cm, dlatego bez problemu zmieścimy tam nawet zdecydowanie szerszy tyłek, co zresztą potwierdza maksymalna dopuszczalna waga dla tego modelu wynosząca aż 170 kg. Stalowa rama jest zatem wysokiej jakości i nawet przy takiej masie siedzącego nie będzie z nią problemów. Do tego dochodzi szeroki zakres regulacji. Siedzisko możemy nawet zupełnie rozłożyć pod kątem 180 stopni i nic nie stoi na przeszkodzie, by po gamingowej sesji uciąć sobie na fotelu krótką drzemkę. Podczas samego posiedzenia można oparcie ustawić nawet pod kątem 90 stopni, choć zapewne zdecydowana większość z was wybierze nieco bardziej komfortowe 95-100 stopni.

Fotel KFA2 GC-03 to również kontrola nachylenia siedziska. Bez problemu można się przy jego pomocy „bujać”, ustawiać siłę nacisku przy pomocy pokrętła znajdującego się pod siedzeniem i nawet ustawiać blokadę pochylenia, co pozwoli utrzymać prawidłową pozycję przed monitorem. Prawidłową ergonomię zagwarantują również podłokietniki 4D. 4D oznacza tutaj wszechstronność regulacji, bo jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż w konkurencyjnych modelach foteli innych, renomowanych producentów. Możemy bez problemu zwiększyć bądź zmniejszyć wysokość, zmienić pozycję lewo/prawo/przód/tył oraz uwaga… nachylać względem pionowej płaszczyzny. Tak, to „czwarte D” oznacza nachylenie i jest świetne w przypadku wykorzystywania funkcji bujania, ponieważ nawet wtedy możemy podłokietniki ustawić pod kątem prostym do naszego ciała.

Innowacją w przypadku gamingowych foteli jest funkcja do zmiany głębokości podparcia lędźwiowego, którą inni producenci imitują dorzucając do zestawu dedykowaną poduszkę. Tutaj mamy do czynienia z mechanizmem znanym przede wszystkim z dużo droższych foteli biurowych. Samą głębokość zmieniamy za pomocą sprytnie ulokowanego pokrętła przy oparciu. Mało tego, nawet przy maksymalnym odchyleniu, wspomniany wcześniej poliestrowy materiał stworzony do oddychania odkształca się wraz z samą pianką i z tego też powodu nie mamy wrażenia, że nasze plecy stykają się z żelaznym szkieletem.

Wszystkie wymienione powyżej funkcje sprawiają, że KFA2 GC-03 to świetny wybór dla graczy i użytkowników pracujących z domowego biura. Wysokiej jakości materiały wykorzystane do wykończenia fotela, wraz z dedykowaną, oddychającą tkaniną umieszczoną w newralgicznych punktach kontaktu z naszą własną skórą, oprócz wygody jaką oferują, są na dodatek odporne na zachlapania i zarysowania, choć oczywiście należy wspomnieć, że nie są niezniszczalne, dlatego nadal odradzamy stosowania na nich ostrych narzędzi, pazurów kota i Valyriańskiej stali.

Wysoką ergonomię potwierdzają wykorzystane mechanizmy – obrót, zmiana wysokości podparcia i siedziska, zmiana kąta nachylenia z funkcją bujania, zmiana głębokości podparcia lędźwiowego i na dodatek możliwość zmiany położenia podłokietników w czterech płaszczyznach, to coś, czego próżno szukać u konkurencji w tej cenie. Wszystkie elementy są odpowiednio ze sobą spasowane, solidna, pięcioramienna podstawa potrafi przyjąć nawet 170 kg żywej wagi, a miękkie kółka wykonane z tworzywa sztucznego nie zarysują paneli czy parkietu.

Jeśli zatem czujecie, że czas najwyższy zakupić nowy fotel, warto zwrócić uwagę na KFA2 GC-03. Fotel ma w sobie bowiem wszystko czego potrzebujemy i już kilka chwil na nim spędzonych powoduje, że z kwiatami i czekoladkami przychodzi z podziękowaniami nasz własny kręgosłup, o który po prostu należy dbać zarówno podczas pracy oraz rozrywki, jak i wysiłku fizycznego. Tego nam często najzwyczajniej w świecie brakuje.

*Artykuł powstał we współpracy z KFA2

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dobry fotel gamingowy powinien być wytrzymały, funkcjonalny i komfortowy! Poznajcie KFA2 GC-03

 0